Учора, 17 січня, відбулося перше після націоналізації засідання оновленої наглядової ради "ПриватБанку". Її новим головою обрали Енгіна Акчакоча, котрий "є легендарним банкіром, який свого часу допоміг Туреччині подолати фінансову кризу, а сьогодні допомагатиме відбудувати найбільший банк у державі".
Про це у Facebook написав міністр фінансів Олександр Данилюк.
Читати ще Ощадбанк та ПриватБанк не об'єднуються! Українців застерігають від нових шахрайств
Енгін Акчакоча – один із провідних турецьких фінансистів. 2001-го його призначили головою Агентства з регулювання і нагляду за банківською системою Туреччини, а також Фонду страхування та збереження ощадних вкладів. Відповідав за розробку та реалізацію програми реконструкції банківського сектора Туреччини. У 2004 році він почав працювати консультантом Міжнародного валютного фонду в Нігерії та Киргизстані. У 2013-2015 роках співпрацював з Україною як консультант проекту "Розвиток інституційної спроможності НБУ". Почесний експерт банківського сектору (Європейський банк реконструкції та розвитку, що входить до Світового банку).
"На практиці впроваджується краще корпоративне управління в найбільшому банку України. Це складно переоцінити. Бо якби така наглядова рада була у "Приваті" до націоналізації, багато проблем просто не виникли б. Раніше з трьох членів ради, двоє були власниками банку і всієї групи "Приват", якій видавались кредити. Звичайно, коли в наглядовій раді не було незалежних членів та й ще і вона складалася з акціонерів банку, інтереси вкладників не були на першому місці", - зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.
Він переконує, що наглядова рада "сформована з кращих світових професіоналів, і більшість у ній становлять іноземці та представники міжнародних фінансових організацій. Та найголовніше, що нова наглядова рада є справді незалежною. Просто показово, і як контраст з минулим, що засідання наглядової ради, на якому обирали голову та незалежного аудитора для підтвердження щорічної звітності, відбулося, коли я був у Давосі. Тепер наглядова рада буде приймати рішення не в інтересах окремих людей чи бізнесів, а в інтересах держави та згідно з законом".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами