Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ, зазначила, що фахівці прогнозували такий розвиток події, оскільки кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню.
«Сам Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення», — розповіла Кошалко.
Керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрія Пашинний нагадав, що для щеплення проти COVID-19 не потрібно мати декларації з сімейним лікарем — достатньо просто прийти до найближчого медзакладу або Центру вакцинації.
Уперше цей варіант вірусу SARS-CoV-2 ідентифікували у Ботсвані та Південно-Африканській Республіці в листопаді 2021 року.
За словами Оксани Кошалко, ВООЗ підтверджує, що Omicron XBB.1.5 швидше передається, і це сприятиме збільшенню випадків коронавірусної хвороби в усьому світі та в Україні відповідно. Однак інформації щодо тяжкості захворювання, пов’язаного з XXB.1.5, поки не достатньо, але оцінки тривають, додала керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.
24 січня 2023 року МОЗ та ЦГЗ повідомили про перший випадок пацієнта з мутацією варіанта Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2 в Україні. Це пацієнт з Сумської області, вакцинації від COVID-19 не мав.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами