30 березня о 3:00 Україна перейде на «літній час». Годинники необхідно перевести на годину вперед, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНН.
Деталі
Переведення годинників в Україні регулюється постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996, в якій йдеться, що «Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад».
Україна переходить на літній і зимовий час, починаючи з 1981 року. Про скасування переведення стрілок годинників в Україні говорили доволі давно. Зокрема, Україна намагалася відмовитися від переведення годинників у 2011 році, проте пізніше це рішення скасували.
Доволі активно скасувати сезонне переведення годинників заговорили у 2020 році, коли у жовтні того року перший віцеспікер Верховної Ради, а нині спікер Ради Руслан Стефанчук подав до парламенту відповідний законопроєкт.
За проєктом закону, передбачалося, що Україна залишиться у «зимовому часі», або ж UTC+2 за міжнародною шкалою.
Проте законопроєкт було ухвалено в першому читанні лише у березні 2021 року, і тому часу для його ухвалення у другому читанні майже не залишалося. Окрім того, депутати не змогли його навіть підтримати у другому читанні, тому його відправили на повторне друге.
Отримуйте новини в Telegram
Однак, вже у липні 2024 Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №4201 про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній. Після відхилення блокуючих постанов для його підписання, закон все-таки був відправлений на підпис Президенту України Володимиру Зеленському, який досі його не підписав.
В жовтні видання ВВС з посиланням на джерела повідомляло, що Президент Зеленський не збирається підписувати законопроєкт.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами