Україна буде забезпечена рідким хлором для знезараження питної води, попри зупинку заводу «ДніпроАзот». Про це в коментарі Цензор.НЕТ повідомила віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій, пише Експрес.
«Зараз уже водоканали диверсифікувалися, в Україну починає заїжджати румунський хлор. Перші поставки пішли на Аульську хлоропереливну станцію (Дніпропетровська область. – Ред.), і ми зараз уже бачимо, що колапсу не буде, починаємо перерозподіляти залишки між водоканалами, щоб забезпечити безперервне водопостачання», – повідомила Бабій.
«Станом на сьогодні Асоціація водоканалів разом із системою водоканалів диверсифікувалася, нас підтримує Мінрегіон, допомагає з оформленням імпорту, з оформлення поставок. Особисто координує всі питання віце-прем’єр Геннадій Зубко, тобто в нас ситуація під контролем», – наголосила вона.
Читайте ще: 7 кілометрів водогону – проблемна ділянка, яку необхідно замінити у Чернівцях
«Хлор можна замінити, прибрати повністю з технології річкового водозабору можна, але можна зменшити обсяги його споживання шляхом впровадження на цих підприємствах інших видів дезінфекції води. Але всі мають розуміти, що для цього потрібні час, державна стратегія, і для цього потрібні досить великі гроші, яких у водоканалів немає, оскільки вони майже 3 роки мають збиткові тарифи», – пояснила віце-президент Асоціації водоканалів. Бабій зазначила, що проблема стосується «всієї території України без винятку».
Раніше ми писали, що 19 червня на Дніпропетровщині на невизначений час зупинив роботу потужний хімічний завод АТ "Дніпроазот" у Кам'янському. У зв’язку з цим на водопровідно-каналізаційних підприємствах України виникла складна ситуація зі знезараженням питної води. Запасів хлору, які має КП «Чернівціводоканал», вистачить на два тижня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами