Стаття починається з постійного твердження Путіна, що «росіяни й українці - один народ». Водночас автор заявляє, що як «велику загальну біду, як трагедію» сприймає «стіну, що виникла в останні роки між Росією і Україною». Провину за це він покладає на «власні помилки, допущені в різні періоди», а також на «цілеспрямовану роботу» деяких сил. Про це повідомляє ІнформАгентство АСС з посиланням на Укрінформ.
У статті Путін коротко викладає російську імперську версію історії Східної Європи від часів Давньої Русі до сучасності. Водночас він згадує «Валуєвський циркуляр 1863 року, і Емський акт 1872 року, що обмежували видання і ввезення з-за кордону релігійної та суспільно-політичної літератури українською мовою», в цілому явно ідеалізуючи історію перебування України в складі Російської імперії. Основну ж провину за протиріччя між українцями і росіянами покладає на дії Речі Посполитої, Австро-Угорщини, ближче до новітнього часу - на США і ЄС.
Президент РФ замовчує про російську агресію проти України, що почалася в 2014 році, натомість демонізує політику української влади після лютого 2014 року, повторюючи пропагандистські кліше про «погроми, які прокотилися містами України». Він стверджує, що за зброю тоді взялися не російські «відпускники»-диверсанти, не «політичні туристи» з РФ, а «жителі Донецька і Луганська».
Путін знову повторює, що для виконання «Мінська», «Мінська-2» потрібні прямі переговори українського керівництва з російськими маріонетками «ДНР» і «ЛНР». Також він піддає жорсткій критиці співробітництво України з НАТО.
Отримуйте новини в Telegram
Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час пресконференції в межах форуму «Україна 30. Гуманітарна політика».
«Приємно, що людина знає українську мову... Якщо президент Російської Федерації почав писати українською, значить ми все правильно робимо», - сказав Зеленський
Він додав, що у нього не було часу ознайомитися з усією статтею через щільний графік роботи, але ті частини, які він прочитав, викликали певне враження. «Я побачив там глибоку роботу. Дійсно, президент Російської Федерації витратив багато часу, тому що там архівної роботи дуже багато. Я можу тільки позаздрити, що президент такої великої держави може собі дозволити стільки часу витратити на такий об’єм, таку детальну роботу», - сказав глава Української держави.
Він зауважив, що зараз дуже багато часу витрачається на розмови про зустріч між президентами РФ та України. «Ми постійно говоримо про нашу зустріч — президентів України та РФ. Зараз не вистачає часу у президента Росії. Я просто не знаю, на що він витрачає час. І зараз я бачу результат. Але мені здається, що деякі речі і ті, про які він написав, ми могли б проговорити. Я б надав йому багато матеріалу, яким можна було б скористатися в іншій статті, майбутній», - додав Зеленський.
Стосовно тези від Російської Федерації, що українці і росіяни «братський народ», Зеленський зауважив: «Нас забувають, коли ми говоримо про перемогу над фашизмом, про Другу світову війну і скільки втрачено було життів українців. І згадують в інших випадках, що ми братський народ, Я скажу по-російськи: Это не по-братски, так поступать. Больше похоже на Каина и Авеля. Тому ми обов’язково проаналізуємо цю статтю, як тільки я знайду час».
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
«Добре, що на сайті Кремля почали писати українською мовою, може, скоро і пиво в Москві буде по 10 гривень. А взагалі на путінську брехню нам дуже хочеться відповісти словами Леся Подерв'янського: «Від’ї****ся від нас», - відзначають автори проєкту «По той бік новин».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Натомісць наші "толочки" так і не хочуть досліджувати правду і рвати пута.
Вони захоплені підробними московськоординськими літописами 1516 століть і несуть московство молоді і дітям.
Хоча підстави для поглиблення слов'янського минулого України і руйнування московських казок є!
Читайте статтю "Таємниці історії України" на UA Modna uamodna.com/articles/taemnyciistoriyiukrayiny/