Верховна Рада нарахувала депутату від фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Надії Савченко її першу депутатську зарплату - 15 591 гривню за червень. Про це сказано у відповіді апарату Ради на запит Українських Новин.
Савченко отримала депутатські повноваження на першому урочистому засіданні Ради восьмого скликання 27 листопада 2014 року, хоча в той момент була арештована в Росії, оскільки на засіданні була продемонстрована підписана нею письмова присяга. Водночас вперше після звільнення з тюремного ув'язнення в Росії шляхом помилування і повернення в Україну Савченко прийшла на роботу в Раду 31 травня поточного року, а 1 червня вперше була присутня на засіданні комітету з питань національної безпеки і оборони. Підставою для нарахування депутатам Ради зарплати є табель обліку робочого часу.
Тим часом заробітна плата голови Верховної Ради Андрія Парубія за червень становить 20,2 тис. гривень, а голів фракцій і груп парламенту - від 11,3 до 18,2 тис. гривень.
У Парубія в червні найвища зарплата серед усіх депутатів: розмір посадового окладу спікера становить 6 640 гривень, а з урахуванням всіх надбавок, доплат і винагород йому було нараховано в червні 20 240 гривень.
Трохи менше в червні заробила перший заступник голови Ради Ірина Геращенко - 20 184 гривні (розмір посадового окладу першого віце-спікера становить 6 474 гривні).
Заступнику голови Ради Оксані Сироїд за червень було нараховано менше ніж Парубію, Геращенко і ще 7 депутатів - 18 613 гривень (оклад віце-спікера становить 6 308 гривень).
Серед лідерів фракцій і груп Ради найвища зарплата в червні (як і в травні й квітні) нарахована голові фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко - 18 219 гривень.
17 914 гривень становить зарплата голови фракції "Народний фронт" Максима Бурбака, 17 731 гривня - співголови групи "Партія "Відродження" Віталія Хомутинника.
По 16 971 гривні зарплати за червень було нараховано головам фракцій "Об'єднання "Самопоміч" Олегу Березюка і Радикальної партії Олега Ляшка.
16 508 гривень становить зарплата співголови фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка за червень, 16 028 гривень - голови фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Гриніва, по 15 864 гривні - співголови ОБ Олександра Вілкула та співголови "Відродження" Віктора Бондаря, 14 931 гривню - співголови "Відродження" Валерія Писаренка.
Менше всіх серед керівників фракцій і груп у червні заробив голова групи "Воля народу" Ярослав Москаленко - 11 314 гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами