Усі країни оцінювали за 30 критеріями, серед яких кількість Нобелівських лауреатів, свобода слова (друку), кількість прийнятих біженців, рівень кібербезпеки, відкритість торгівлі, дотримання природоохоронних конвенцій, тощо.
Першою в рейтингу стала Фінляндія з населенням понад 5 мільйонів жителів. Другу позицію посіла Ірландія, третю — Швеція, пише Громадське.
Україна стала 75 зі 153 країн, а також отримала перше місце за рівнем сприяння загальному благу людства в категорії науки (найбільше балів за кількість іноземних студентів, найменше — за кількість наукових патентів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші в рейтингу. Буковину назвали найбільш екологічно чистим регіоном
Розробники The Good Country Index використали дані ООН та інших міжнародних організацій. Вони зазначають, що під «хорошими країнами» мають на увазі ті, які роблять внесок в загальне благо людства, служать інтересам свого народу й не наносять шкоди іншим.
The Good Country Index зазначає, що створення такого рейтингу сприяє дебатам навколо місій країн — чи справді вони працюють лише для політиків і підприємців, чи вони працюють для людства та планети загалом.
«Якщо перша відповідь правильна, то у нас у всіх великі проблеми», — зазначила організація.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами