Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.
17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з'явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.
Через місяць після цього стався «Серпневий путч» - подія, яка відома жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий «Акт проголошення незалежності України». Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР.
Медіа агентство АСС є в Instagram
1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.
У минулому, 2021 - му році, наша країна відзначала ювілей своєї незалежності - 30 років. Цього року ми відзначаємо 31 рік з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною державою.
24 серпня 2022 року - не лише День незалежності України, а й пів року, як в нашій країні триває повномасштабна війна. Тому масові заходи у цей день скасовуються, а громадян закликають бути пильними та не ігнорувати повітряних тривог.
Однак 31-у річницю Незалежності відзначатиме світове українство. Детальніше про заходи у різних країнах - тут.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами