Сьогодні, 6-го серпня, увесь світ символічно відзначає Міжнародний день "Лікарі світу за мир", аби у черговий раз згадати про значимість лікарів у боротьбі за мир та запобіганні війнам загалом.
У всьому світі регулярно здійснюються терористичні акти і насильство, внаслідок чого багато невинних людей стають інвалідами.
При цьому, від лікарів вимагається не тільки уміння надати правильну медичну допомогу, але і довготерпіння, гуманність, любов до пацієнта.
Загалом же, Міжнародний день "Лікарі світу за мир" проводиться за рішенням Виконкому Міжнародного руху "Лікарі світу за запобігання ядерній війні".
Шостого серпня 1945-го року американська авіація бомбардувала японське місто Хіросіма, вперше в історії людства застосувавши атомну зброю. Близько 140 тисяч японців загинули при бомбардуванні.
Від наслідків застосування атомної зброї померло більше 230 тисяч чоловік. При цьому переважна більшість загиблих були мирними громадянами.
"Спалах був жахливий, — писав згодом пілот бомбардувальника. — Немає ніякого сумніву, що це — найсильніший вибух, який коли-небудь бачила людина. Боже, що ми накоїли!".
Пізніше пілот, що доставив бомбу, збожеволів. При бомбардуванні Хіросіми було знищено 67 відсотків міста.
І вже дев`ятого серпня того ж року атомна бомба з плутонієвим зарядом потужністю 20 тисяч тон була скинута на інше японське місто – Нагасакі.
Міжнародний день "Лікарі світу за мир" відносно символічний і служить для нагадування про цю людську трагедію та про роль лікарів у боротьбі за мир.
Фото: Beyond.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами