Про це повідомили в пресслужбі суду, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«Конституційний суд ухвалив рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 закону «Про свободу совісті та релігійні організації» є конституційним», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.
Він також установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр якої розташований за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України, у частини, з’єднання ЗСУ та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених Законом.
Суддями-доповідачами у справі були Сергій Головатий і Олександр Петришин.
Повний текст рішення КСУ має оприлюднити у середу, 28 грудня.
Отримуйте новини в Telegram
Юрист української православної церкви московського патріархату протоієрей Олександр Бахов прокоментував рішення Конституційного суду, за яким церква повинна відображати у своїй назві приналежність до росії. Запевняє, що рішення КС не зобов’язує упц мп міняти свою назву. Про це пише Українська правда.
Пряма мова: «Конституційний суд України визнав закон про перейменування конституційним. Водночас слід зазначити, що рішення Конституційного суду не зобов’язує українську православну церкву (московського патріархату) змінити свою назву, воно лише стосується відповідності закону про перейменування Конституції України».
Юрист нагадує, що «в самому законі відсутня будь-яка згадка» про упц мп.
Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила закон, який, зокрема, передбачає, що релігійна організація, центр якої розташований у країні-агресорі, у своїй назві має вказувати повну статутну назву свого релігійного центру. Таким чином, закон зобов’язує Українську православну церкву (московського патріархату) вказати у своїй назві приналежність до російської православної церкви.
18 січня 2019 року до КСУ надійшло подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції цього закону.
11 лютого 2020 року КС розпочав розгляд справи щодо конституційності закону про перейменування релігійних організацій.
22 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов про скасування наказу МКІП, відповідно до якого Київська митрополія упц (мп) та низка релігійних організацій мають внести зміни до своєї офіційної назви.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами