359 українців визнані переможцями останньої у 2023 році хвилі грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 86,5 млн гривень на старт або розширення бізнесу. Загалом торік мікрогранти за цією програмою отримали понад 10 тисяч українців. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Чернівецьку ОВА.
«Визначені 359 переможців останньої у 2023 році хвилі подачі заяв на мікрогранти за програмою “Власна справа”. Вони отримають від держави кошти на започаткування або розвиток власного бізнесу на 86,5 млн грн. Загалом минулого року позитивне рішення про надання гранту отримали понад 10 тисяч українців на 2,4 млрд грн. Від початку дії програми в липні 2022 року маємо вже 13,5 тисяч грантоотримувачів, в розвиток бізнесу яких держава інвестує загалом 3 млрд грн. Завдяки цим грантам відкрились тисячі нових підприємств, ще вдвічі більше компаній масштабують свій бізнес, створено понад 25 тисяч робочих місць», - зазначила Тетяна Бережна.
Наші новини є у Facebook
Серед отримувачів мікрогрантів 23 хвилі 57% жінок і 43% чоловіків. 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (40 осіб), Вінницької області (32 особи), Київської області (31 особа) та міста Києва (31 особа). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 23 хвилі, є:
- гуртова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 123 особи;
- тимчасове розміщування й організація харчування – 59 осіб;
- переробна промисловість – 52 особи.
Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
Урядовий проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія
Читати ще: «єРобота»: 239 ветеранів отримують гранти на розвиток власної справи
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами