У так званій «лнр» російські загарбники підготували до 1 вересня псевдоісторичну методичку, за якою збираються навчати українських школярів.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
Дані оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
За даними розвідки, російські загарбники у так званій «лнр» підготували до 1 вересня розлогий багатосторінковий документ під назвою «структурний план уроку на тему «моя історія». Саме з нього планується почати навчання школярів на тимчасово захоплених територіях.
«Загалом запропонований «план» являє собою традиційну солянку псевдоісторичних фактів та божевільних ідей. Він практично дослівно повторює пропагандистські виступи російських телевізійних ідеологів: Україну створив лєнін, української мови не існує, всі українські герої – злочинці, Україну має бути знищено». - ідеться у повідомленні.
У ГУР заявляють, що «більшість цитат зі згаданого документа суперечать не тільки історичним фактам, але й здоровому глузду».
Отримуйте новини в Telegram
Зокрема у цитатах із псевдометодички стверджується: «Захід, що відчуває себе світовою геополітичною периферією, прагне підірвати єдність і стабільність «серцевинної землі» – росії, понад 80% її громадян належать до одного триєдиного народу – це росіяни (великороси), українці (малороси) та білоруси, – східні слов'яни, спадкоємці древньої хрещеної у Херсонесі князем Володимиром».
У інших цитатах стверджується, що «стародавній Русі, російській імперії та сучасній росії була уготована доля стати спадкоємицею великої Візантії, яка колись була центром всього цивілізованого світу, мала найбільшу культуру і глибоку релігійну традицію»; «виникли центри ранньої російської державності: північний – у Старій Ладозі та майбутньому Новгороді, а згодом і південний – у майбутньому Києві».
У розвідці підкреслюють, що насправді обидва російські міста молодші за Київ.
У ГУР наголошують, що «одним з перших завдань після відновлення законної української влади на тимчасово окупованих землях буде налагодження цивілізованої системи середньої та вищої освіти».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами