Про це розповів міністр Михайло Федоров в інтерв'ю «Ліга», пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
«Це неможливо зробити, поки немає якісного реєстру військовозобов'язаних, а до ідентифікатора реєстру не прив'язаний верифікований номер телефону. А у нас немає верифікації номера телефону та особи в державі», — сказав Федоров.
Він наголосив, що лише технічно неможливо зробити розсилки повісток у месенджерах у цьому році. А крім технічної сторони, необхідні зміни у законодавстві.
Представник президента у парламенті Федір Веніславський в етері телемарафону 29 березня розповів, що у комітеті з питань нацбезпеки «та парламенті загалом» розглядають удосконалення законодавчих підстав для того, щоб ТЦК могли «більш системно і менш конфліктно» вручати повістки за допомогою месенджерів.
«Наприклад, для порівняння, у кримінально-процесуальному та цивільно-процесуальних кодексах вже тривалий час є можливість повідомлення про час судового засідання через різноманітні месенджери в телефоні. Чому так само не екстраполювати цю ситуацію на військовозобов’язаних?» — сказав він.
Парламентар додав, що база телефонних номерів всіх військовозобов’язаних до війни «точно була практично повністю сформована», і «ми зараз можемо щонайменше повідомити, що такому-то громадянину належить прибути до територіального центру».
На запитання ведучих, чи буде повідомлення у месенджері прирівнюватись до паперової повістки, народний депутат зазначив, що у Раді розглядають можливість «усунути ті бюрократичні процедури та змусити військовозобов'язаних все-таки, щоб вони встали на військовий облік, як цього вимагає Конституція і закони України».
Також він додав, що «за аналогією із судом, технічні можливості переконатися, що адресат отримав, йому доставили в месенджер, є».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами