Про це перед засіданням уряду повідомила глава міністерства фінансів Наталія Яресько, передає Еспресо.TV.
За її словами, "виплату суми $15,5 млрд вирішено розтягнути до 2019 року".
Договір передбачає зменшення суверенного та гарантованого державою боргу на 20% і дозволяє негайно знизитися борговий тягар на $3,6 млрд.
Ця сума може зрости ще на $200 млн і досягти $3,8 млрд, якщо таке ж зниження буде погоджено за гарантованими державою валютних боргах держпідприємств і євробондами Києва. Решта єврооблігації будуть продовжені з 2015-2023 років до 2019-2027 років.
Тобто, Україна не буде виплачувати основну суму боргу в найближчі чотири роки. Ставка за боргами буде підвищена з 7,22% до 7,75%. Мінфін України наполягав на списанні 40% боргу, відстроченні погашення і зниженні процентної ставки. Наприкінці липня кредитори запропонували Україні списати 5% зовнішніх боргів країни при їх реструктуризації.
Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що Україна і кредитори підпишуть реструктуризацію боргу в четвер. Також газета Financial Times писала, що кредитори погодилися списати Україні 20% боргу. А вчора, 27 серпня, прем'єр Арсеній Яценюк овідомив, що підготував на четвер гарні "фінансові новини" для України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами