«Те, що стосується майбутнього захисту, ми продовжуємо роботу з перепрофілювання протиповітряної оборони. Продовжуються роботи на всіх рівнях, в тому числі і з міжнародними партнерами, для того, щоб посилити нас технічно засобами повітряної протиракетної оборони, які будуть здатні протидіяти тим видам озброєння, які ворог застосовує на цьому напрямку», — сказала Гуменюк.
Отримуйте новини в Telegram
За її словами, з моменту завершення «зернової угоди» російські війська здійснили вже 7 атак на портову інфраструктуру півдня України. Так окупанти намагалися пошкодити портові виробничі потужності, зернові сховища, а також саме зерно.
«Атаки були здійснені з використанням різного виду озброєння з різних напрямків і максимально зосереджені на досягненні позитивного результату», — підкреслила речниця.
Вона, однак, відзначила, що всі українські порти нині готові відвантажувати зерно в межах «зернової ініціативи», якщо це питання вдасться вирішити політично.
росія регулярно атакує портову інфраструктуру України після одноосібного виходу із «зернової угоди». За даними МЗС, за перші 9 днів після зриву зернової ініціативи росія своїми обстрілами знищила 180 тисяч тонн українського зерна.
Наприклад, уночі 2 серпня війська росії вкотре атакували портову та промислову інфраструктуру Одеської області. Постраждав порт Ізмаїл, через що підскочили світові ціни на пшеницю. Президент Володимир Зеленський заявив, що «світ має реагувати».
Тим часом президент росії володимир путін обіцяв африканським країнам замінити українське зерно та забезпечити безоплатне доставлення. А втім, після переговорів путіна із президентом Туреччини 2 серпня стало відомо, що росія готова повернутися до «зернової угоди» — після виконання всіх вимог кремля.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами