Про це повідомляє Національний банк України.
Кошти сплатили на обслуговування кредитів, отриманих в межах програм співпраці між Україною та МВФ. Зазначимо, що останній транш МВФ Україна отримала ще наприкінці 2018 року, коли затвердили останню програму співпраці.
Окрім виплати боргів МВФ, Україна сплатила 952,4 мільйона доларів на погашення державних боргів. З них 773,6 мільйона доларів виплатили за облігації внутрішньої державної позики.
Виплата боргів зменшила обсяг міжнародних резервів України, однак за допомогою залучення нових позик, зокрема випуску євробондів Україною, за підсумками червня 2019 року міжнародні резерви зросли на 6,4% або 1,2 мільярда доларів.
Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.
Читати ще: Українці витрачають на ліки $73 на людину в рік - дослідження
Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.
Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.
Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.
Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
Читати також: На Буковині суд виправдав чиновницю, яку "на гарячому" затримали за хабар
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами