Українська православна церква (московського патріархату) досі має церковно-канонічний зв'язок із російською православною церквою.
Про це заявила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті після висновку експертної групи, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
Отримуйте новини в Telegram
Так, Державна служба з етнополітики та свободи совісті у двомісячний термін забезпечила проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління упц мп на наявність церковно-канонічного зв’язку з рпц.
Для виконання цього завдання створили Експертну групу.
«До її складу увійшли п’ятеро професорів, докторів наук та один кандидат наук — фахівці у галузі релігії, історії церкви, свободи совісті, державно-конфесійних відносин, богослов’я, які мають фахові наукові публікації з історії, соціології, філософії, релігії взагалі та у сфері дослідження східного православ’я зокрема», – йдеться в повідомленні.
- Ухвалення нової редакції Статуту про управління упц (від 27.05.2022) та Постанови Собору упц не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку упц мп із рпц. Статус упц як структурного підрозділу рпц, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним.
- упц відносно рпц має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини упц з рпц не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою.
- упц також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже є структурним підрозділом рпц, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності.
Жодних документів чи дій, які б свідчили про трансформацію упц в самостійну відносно рпц релігійну організацію, членами Експертної групи не виявлено.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами