Тепер, згідно з документом, військовозобовʼязані зможуть передавати про себе дані військкоматам через застосунок «Дія», зокрема під час зміни місця проживання.
На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.
Передбачається, що з-поміж жінок на військовий облік мають стати лише ті, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Усі інші можуть зробити це за власним бажанням. Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов'язкового взяття на військовий облік до 2026 року.
У документі зазначається, що на роботу чи навчання військовозобов'язаних можуть приймати лише за наявності підтвердження, що ті стоять на військовому обліку. Також усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Дипломатичні відомства тепер будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Вони мають «сприяти поверненню» військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації. Якщо українець перебуває за кордоном до трьох місяців, на військовий облік там можна не ставати.
Відповідно до постанови, військовий облік набуде різних видів: персонально-якісний (вестимуть військкомати), персонально-первинний (вестимуть органи місцевої влади) та персональний (вестимуть підприємства, установи, державні органи, навчальні заклади, де працює або навчається військовозобовʼязаний).
А ще військовий облік поділять на загальний та спеціальний. У загальному будуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні, а в спеціальному — ті, які мають її.
Читайте також: Доводиться особисто нагадувати чоловікам про їхній обов’язок, - Чернівецький обласний ТЦК та СП
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами