У 2021 році піст перед Великоднем розпочнається 15 березня і закінчується 1 травня. Про це повідомляє агентство новин АСС з посиланням на Факти.
Великий піст хоч і починається щороку у різний час, завжди триває 48 днів, тобто сім тижнів без одного дня.
Частини Великого посту:
Головна мета посту – очищення душі через обмеження в їжі та молитву перед головним святом для християн.
Тому перед початком обов’язково треба звернутися за благословенням до священнослужителя, сповідатися і причаститися, інакше це буде просто дієта.
Церковники радять їсти один раз на день – лише ввечері, на вихідних дозволяється обідати і вечеряти.
У цей період заборонено будь-яке м’ясо та продукти тваринного походження (молоко, молочні продукти та яйця).
Рибу можна лише 7 квітня (Благовіщення) та 12 квітня (Вербна неділя), у Лазареву суботу (11 квітня) – ікру.
У страви не можна додавати спеції – гострі страви у Великий піст заборонені, як і солодощі – тістечка, цукерки та бісквітне печиво.
Алкогольні напої не можна у будні перших шести тижнів посту та усі дні Страсного (сьомого) тижня. На вихідних можна трохи вина.
Наші новини є у Facebook
Постити не можна вагітним жінкам та матерям, які годують грудьми, військовослужбовцям, дітям до 12 років, літнім людям, людям після операції та тяжкохворим. Але все індивідуально.
Заборони у Великий піст зачіпають не лише раціон харчування:
Це час духовного очищення, тому треба старанно молитися, ходити до церкви і робити добрі справи.
Однак навіть дозволені продукти потрібно споживати обмежено та відповідно до церковних правил.
Відрізняється особливою суворістю. Це час старанної молитви. Віряни намагаються ходити до церкви щодня, щоб у суботу або неділю сповідатися та причаститися.
У перші чотири дні посту ввечері у храмах читається Великий покаянний канон святителя Андрія Критського, який пронизано усвідомленням своєї гріховності.
У п’ятницю на літургії освячується коливо – відварена пшениця з медом – в пам’ять про великомученика Феодора Тирона, який допомагає християнам у дотриманні посту.
Закінчується перший тиждень Великого посту святом Торжество православ’я. У цей день треба дякувати Господу за те, що ми є православними християнами.
Піст у цей період дуже суворий. Раніше ченці в монастирях у перші п’ять днів зовсім нічого не їли. Але сучасній людині такі обмеження можуть лише нашкодити. Тому священики рекомендують повне утримання від їжі лише у понеділок, у вівторок, середу, четвер та п’ятницю – так зване сухоїдіння (сира їжа без олії, фрукти і овочі, горіхи, мед, чорний хліб), у суботу можна гарячу їжа з олією, в неділю – з вином.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами