Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу «VUI – 202012/01», який передається набагато легше, аніж його попередники. У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою «підігрівають» науковці, пише ІА АСС.
«У мене таке враження, що страх і паніка настільки заволоділи людством, що просвіту в найближчій перспективі не видно. Прикро, що на підтримку цього страху задіяне і наукова спільнота. Виявили новий штам вірусу. Але від самого початку всім було відомо, що це РНК-вмісний вірус і він може швидко мутувати», - розповів нам Павло Сільковський.
Лікар провів паралелі між коронавірусом і грипом, зазначивши, що щороку грип також мутував, утім, вже зараз його в Україні майже немає.
«З іншого боку, практично кожного року ми мали новий штам вірусу грипу. І якось же людство продовжувало жити. І кордони не зачинялися, і літаки продовжували літати. А тепер локдаун за локдауном, обмеження, комендантські години. Але ж коронавірус почав поширюватися приблизно рік тому. І що дивного, що новий рік приніс новий штам? З грипом раніше було так само. Але вже новий рік, а у нас практично немає грипу. Тоді, як раніше до нового року ми мали вже значну кількість хворих», - зазначає медик.
Павло Сільковський припускає, що люди, які перенесли коронавірусну хворобу, є більш стійкими до грипу.
«За моїми спостереженнями ті, які на початку 2020-го перехворіли на звичайний грип і ГРЗ, потім деякий час не хворіли на COVID-19 навіть після підтвердженого контакту з хворими. Припускаю, що перехворілі на COVID-19 будуть більш стійкими до захворювання на цьогорічний грип. Чому немає досліджень з цього приводу? Щоб хоч якийсь оптимізм на фоні світової істерії», - сказав лікар.
На думку Павла Сільковського, нові штами коронавірусу з'являтимуться все більше, тому люди повинні морально бути до цього готовими.
«Моя позиція - потрібно навчитися з цим жити. Так, мають бути деякі нові правила поведінки і комунікації. Але зачиняти все навколо, лякатися одне одного, істерити - не вихід. Інакше від страху помреш швидше, ніж від нових штамів. Бо вони будуть все нові й нові. Можна заборонити весь транспорт - тоді гарантовано не буде ДТП і смертей від них. Але ж це принесе нові проблеми. Чи не так? Так і тут. Потрібно впроваджувати розумні і логічні правила, а не продукувати все нові заборони і покарання», - вважає Павло Сільковський.
За словами лікаря, панікувати щодо появи нового штаму коронавірусу не потрібно.
«У нас нарощені потужності лабораторій, збільшується кількість ліжок з киснем, лікарі мають неабиякий досвід. Сьогодні ми набагато більш готові до зустрічі з новими штамами, ніж рік тому. То навіщо тоді лякатися?» - додав медик.
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами