Український уряд отримав Ноту від канадської сторони про те, що всі необхідні формальності для початку дії Зони вільної торгівлі між країнами виконані. Угода почне діяти з 1 серпня 2017 року. В досить широкому переліку товарів, що підлягають імпорту та експорту з нульовим або пільговими ставками, присутні і автомобілі, повідомляє Auto.Ria.
Одразу ж після початку дії Угоди мито на вживані авто з Канади стане нульовим (індекс «0» у таблиці). Також без мита можна буде імпортувати нові автомобілі з об’ємом бензинового двигуна від 2,2 до 3,0 літра, і дизелі з робочим об’ємом циліндрів, що перевищує 2,5 л.
Індекс «7» на слайді означає наступне: протягом наступних семи років мито буде знижуватися поступово, відповідно з графіком, і на восьмий рік дії угоди також стане нульовим.
Читайте також: 20 запитань за 20 хвилин і право на дві помилки: від сьогодні водії складатимуть нові тести з ПДР
Охочим привезти автомобіль з Канади слід пам’ятати, що, крім мита, так зване «розмитнення» включає податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% від оціночної вартості транспортного засобу і акцизний збір, розмір якого залежить від віку автомобіля, типу та об’єму його двигуна.
Також залишається в силі вимога відповідності автомобіля стандарту Євро-5, з доказом чого можуть виникати деякі проблеми на етапі сертифікації. Також, оскільки авторинок Канади насичений переважно машинами американських брендів, слід завчасно подбати про змінну оптику та інші елементи європейського зразка, про які можуть запитати перед видачею сертифіката. До всього слід додати витрати на контейнерну доставку до порту, послуги посередників для покупки авто в Канаді (якщо ви особисто не збираєтеся летіти за авто), та поїздку за машиною Польщу або Німеччину (часто з метою економії коштів і часу, доставка замовляється, наприклад, в порт Гданська чи Гамбурга, а звідти вже машина їде своїм ходом).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами