В Україні від початку повномасштабної війни триває мобілізація. Військовозобов’язаний після отримання повістки має прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та надати всі необхідні дані й документи.
Медіа агентство АСС є в Instagram
За відсутності підстав для відстрочки на військову службу, людині виписують повістку на проходження військово-лікарської комісії. Терміни її проходження у законодавстві не визначені, пише Медіа агентство АСС з посиланням на 24канал.
Перед оглядом ВЛК військовозобов’язані мають пройти низку обстежень у лікарнях:
- рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки;
- загальний аналіз крові та дослідження сечі;
- визначення групи крові та резус-належності (людям, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку);
- Електрокардіографію (ЕКГ).
- Якщо людині більше ніж 40 років, ще потрібно зробити дослідження крові на цукор та виміряти внутрішньоочний тиск.
Перед оглядом військкомат отримує дані про військовозобов'язаного з психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів. Отримують витяг з історії хвороби на людей, які стоять там на обліку. На людей з інвалідністю – дані з органів соціального захисту і медкартку з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.
- хірург,
- терапевт,
- невропатолог,
- психіатр,
- офтальмолог,
- оториноларинголог,
- стоматолог,
- дерматолог.
За медичними показами людини можуть обстежити лікарі інших спеціальностей. Опісля кожен лікар записує інформацію про придатність або непридатність у висновок. Медик зазначає там відповідну статтю розкладу хвороб, дату огляду, підпис із зазначенням свого прізвища та ініціалів, а також ставить особисту печатку.
Медкомісія після огляду виносить одну з цих постанов:
Може бути таке, що військовозобов’язаний «непридатний до військової служби у мирний час, але обмежено придатний у воєнний».
Дивіться нас на YouTube
Комісія під час рішення керується:
- Додатком 1 до Положення № 402 (Розклади хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби),
- Додатком 2 (Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб),
- Додатком 3 (Таблиця додаткових вимог до стану здоров'я).
У першому додатку зазначено назви хвороб/станів здоров’я і їхнє співвідношення з придатністю чи непридатністю до служби.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами