«Це координація зусиль великої кількості державних інституцій, органів, міністерств щодо питання повернення з полону наших військовослужбовців вцілому, і також цивільних... З початку широкомасштабного вторгнення повернуто 2 235 українців. Слід зауважити, що 20% з цієї кількості мали статус безвісти зниклих, яких не було підтвердження, що вони знаходяться в полоні», - зазначив Охріменко.
За словами представника Координаційного штабу, є випадки, коли військових повернули з полону, не маючи доказових фактів, що вони дійсно перебувають у полоні ворога. Охріменко зауважив, що це стало можливим, оскільки штаб у взаємодії з Національним інформаційним бюро користується реєстрами усіх відомств, робить запити у росію. Якщо у процесі роботи з'ясовується, що така особа дійсно перебуває в полоні, починається планова робота щодо повернення.
«Для родин, хто переймається, що немає офіційного статусу «безвісти зниклого» - для Координаційного штабу це не є проблемою. Якщо є хоч мала надія, що ця людина жива, ми будемо вимагати з тієї сторони її повернення додому», - пояснив він.
Представник зазначив, що робота Координаційного штабу є «складною», і після перемоги України буде відкрита відповідна інформація, «яким чином велися перемовини, на чому акцентувалася увага, чим ми тиснули на ту сторону, якими механізмами змушували віддавати» українських громадян.
Отримуйте новини в Telegram