За його словами, Туреччина зробила великий внесок у підписання та продовження угоди про експорт зерна для подолання продовольчої кризи, яка загрожує всьому світу.
«Завдяки роботі спільного координаційного центру, створеного в Стамбулі, понад 15 мільйонів тонн продовольства безпечно відправлено з українського порту до країн, які цього потребують», — відзначив Акар.
Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море Україна підписала з Туреччиною та ООН в липні. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей. Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання — тобто до листопада.
19 листопада ініціативу продовжили ще на 120 днів. Гарантами її виконання залишаються ООН та Туреччина. росія ж наприкінці жовтня заявила про вихід із «зернової угоди», але вже 2 листопада міноборони рф повідомило про «відновлення реалізації угоди».
Крім того, 26 листопада президент Володимир Зеленський оголосив про початок програми Grain from Ukraine («Зерно з України»). Її метою стане забезпечення зерном бідних країн Азії та Африки.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами