У Києві та інших містах країни 8 березня відбувається Жіночий марш. Цього року він присвячений негативним наслідкам пандемії для жінок.
Про це пише ІА АСС із посиланням на Укрінформ.
«У пандемії жіноче обличчя. Пандемія COVID-19 суттєво вплинула на життя людей в усьому світі, змінила звичний ритм функціонування суспільства, загострила соціальні проблеми та спричинила появу нових викликів. Найбільше негативні наслідки пандемії відбилися на жінках», - йдеться у повідомленні.
Дивіться нас на YouTube
Зазначається, що під час пандемії рівень домашнього насильства в умовах карантину стрімко зростає, натомість відповідальність тих, хто здійснює насильство, досі не є безумовною перед законом. Також жінки становлять більшість працівниць у сфері соціальних, освітніх послуг, а також у сфері охорони здоров’я, які опинилися під найбільшим ударом у часи пандемії. Вони контактують із великою кількістю людей, зокрема, хворих на коронавірус, що також підвищує їхні ризики захворіти. На жінок покладено ще більший обсяг репродуктивної та доглядової праці - догляд за літніми родичами, виховання дітей, опікування за здоров’ям родини, хатні справи поряд із роботою.
Ініціатори маршу також звертають увагу на те, що жінки, які вимушено перейшли на дистанційну роботу, мають самостійно забезпечити себе та дітей на онлайн-навчанні засобами зв’язку для реалізації навчального та робочого процесу одночасно. Багато жінок залишилися без роботи.
Серед вимог учасниць маршу: ратифікації Стамбульської конвенції, припинення урізання соціальних гарантій для тих, хто втратив роботу, створення безпечних умов праці для жінок, які зайняті у сферах із високим ризиком зараження COVID-19, забезпечення доступу до всіх медичних та профілактичних послуг, відкриття державних шелтерів у різних регіонах України для жінок, які зазнають домашнього насилля, справедливе розслідування випадків насилля з боку ультраправих організацій.
Читайте також: Диспетчерки, кінологині, поліціянтки та заступниці командирів: буковинські жінки на службі
Також до Маршу можна приєднатися дитсанційно в Інстаграмі.
У Києві Марш розпочався о 13 годині на Михайлівській площі. Її оточили кілька сотень правоохоронців.
Раніше громадська організація «Традиція і порядок» оголосила про плани провести 8 березня одночасно з Маршем жінок на Михайлівській площі акцію «Операція порятунку феміністок». За повідомленням організаторів, мета акції – довести, що «фемінізм – це огидно, а патріархат любить жінок».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами