Про це за результатами чотиристоронньої зустрічі в Стамбулі повідомив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«За результатами зустрічі, яка пройшла в позитивній та конструктивній атмосфері, було досягнуто домовленості щодо базових технічних питань, таких як створення координаційного центру в Стамбулі, де будуть присутні представники всіх сторін, спільний контроль у пунктах виходу з порту та прибуття, а також забезпечення безпеки судноплавства на маршрутах переходу», - повідомив міністр.
Також Хулусі Акар анонсував ще одну зустріч у Туреччині на наступному тижні.
«Досягнуто домовленості про повторну зустріч української та російської делегацій у Туреччині наступного тижня. На цій зустрічі всі деталі будуть ще раз розглянуті, і виконана робота буде зафіксована підписами», - сказав Акар.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Як повідомляє Wall Street Journal з посиланням на особу, знайому з ходом переговорів, під час зустрічі у Стамбулі сторони домовилися про деблокаду трьох українських портів для експорту зерна, всі судна перевірятимуть ВМС Туреччини, пише Економічна правда.
Попередньо сторони узгодили такий механізм: зерно може відправлятися з трьох українських портів у конвоях у супроводі українських кораблів, одночасно діятиме режим припиненням вогню для захисту суден у географічних межах. Частково буде проведене розмінування.
Достеменно відомо, що один з цих портів – морський порт Одеси. Також, за даними українського Forbes, деблокада стосуватиметься сусідніх портів: Чорноморського та «Південного».
Наступним пунктом домовленості є те, що Військово-морські сили Туреччини перевірятимуть порожні кораблі, які прибувають в українські порти. Раніше держава-агресор росія хотіла перевіряти їх одноосібно, адже заявляла, що ці судна можуть використовуватися для транспортування західної зброї в Україну.
Крім того, ООН створить командно-контрольний центр у Стамбулі для моніторингу рівня загрози для суден.
Залишається узгодити технічні деталі, зокрема те, як будуть розміновані українські порти. Україна спочатку повідомила ООН, що безпечний прохід може бути прокладений через заміноване море, але плаваючі міни також повинні бути знешкоджені.
Проте, наголошує співрозмовник WSJ, говорити про неминучість підписання домовленостей зарано. Крім того, делегація рф поки не отримала «зелене світло» під президента держави-агресора владіміра путіна.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами