Ще 2 реанімобілі, завдяки котрим вдасться рятувати життя українських захисників, буковинські волонтери готові відправити в зону АТО. Вони придбані в Німеччині за кошти греко-католицької церкви. Та аби автівки «Пежо» та «Мерседес Спринтер» змогли виконати своє покликання, волонтерам довелося боротися за них.
Олег Ревега, волонтер: «Закупили в Німеччині і коли вже поверталися назад на кордон, тобто перетинали польсько-український кордон, то поляки нас пропустили без проблем, тому що ми сказали, що це йде на війну, прикордонники без проблем, дуже добре до нас віднеслися, а от митний контроль ми вже зупинилися на 2 з половиною сутки».
Олег Ревега один з волонтерів, котрим довелося кілька діб ночувати в цих машинах – адже саме на українському кордоні на пункті пропуску «Шегині-Медика» їх протримали 3 дні. Волонтери, каже Олег, повідомили митникам, що автівки придбали для атовців і навіть надали в доказ відповідні документи. Та попри це, ті вимагали пройти стандартну процедуру розмитнення автомобілів.
Олег Ревега, волонтер: «Вони посилалися на те, що зараз дуже багато чорних волонтерів, які заїжджають і катаються на цих ато. але ж не на реанімобілях будуть кататись і використовувати в своїх цілях. Да, в нас були бумаги, вони могли нас пропустити. Наш волонтер з Чернівців на тому самому пункті пропуску скинув фото як заганялись мерседеси без проблем без розмитнення».
Підтримати «заручників» львівських митників приїхали чернівецькі волонтери та журналіст із Буковини. Ні народні депутати, ні чиновники, ні керівники Львівської митниці не допомогли. Врешті, волонтери зрозуміли, що єдиний вихід– заблокувати пункт пропуску.
Олена Раца, волонтер: «Люди спочатку не розуміли. Що відбувається. Після того, як ми все-таки пояснили. Що трапилось, чому ми бастуємо – люди почали до нас масово приєднуватись. Вони хотіли йти до митників і вимагати рішучих дій».
Менш ніж за годину, опісля блокування, історія завершилась хепі-ендом, та чимало питань лишились відкритими.
Галина Єреміца, журналіст: «я попросила начальника митниці, який заїхав на модній машині на митницю, але мені повідомили, що він не буде ні з ким спілкуватись, тобто він від коментарів, ну що він з волонтерами то таке. Але те, що він журналісту не надав жодних пояснень – для мене це не нормально».
Волонтери запевняють, що не вперше переправляють автівки для порятунку атовців і таке досі не траплялось. Не виключають, що це пов’язано зі зміною керівників у митній службі.
Андрій Ломовецький, волонтер: «Відверто хочемо спілкування із провладними органами. Нехай вони видадуть якийсь законопроект, видадуть якесь рішення. Постановою Кабміну це можна все врегулювати. Ми спілкувались з багатьма митниками та прикордонниками вони казали - це елементарно вирішити».
На своїй сторінці у фейсбуці народний депутат Іван Рибак нині написав, що народні обранці вже проголосували за внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу». Цим законом передбачається спрощення процедури ввезення швидких та реанімобілів як гуманітарноі допомоги в Україну. Таким чином, після його прийняття в другому читанні мають зникнути перешкоди, з якими досі доводилось зіштовхуватись волонтерам.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами