Серед авторів наукових робіт частки жінок і чоловіків у світі становлять 30 і 70% відповідно.
Такого висновку дійшли вчені з Університету Індіани (США), які провели міждисциплінарний аналіз публікацій. Що ж стосується провідних авторів наукових статей, то на кожну жінку припадає в середньому двоє чоловіків.
Дослідники проаналізували 5,5 млн статей з 2008 по 2012 рік. З'ясувалося, що наукові роботи, авторами яких є жінки, в середньому цитують рідше, ніж чоловічі праці, а частка жінок у науці більша в тих країнах, де, власне, самої науки менше.
У всьому світі вчені нарахували лише дев'ять країн, в яких серед авторів наукових публікацій жінок більше, ніж чоловіків.
Серед країн з найбільш домінуванням чоловіків-науковців виявилися Саудівська Аравія, Іран, Японія, Йорданія, ОАЕ, Камерун, Катар і Узбекіcтан.
Щоб виправити цю ситуацію та відзначати жінок і дівчаток в науці належним чином, 15 грудня 2015 року Організація Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, яка закликала усі державам-членам, організації і органи системи ООН та інші міжнародні і регіональні організації сприяти широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами