Міністерство закордонних справ КНР також повідомило про повернення безвізового в’їзду до тих регіонів Китаю, для відвідування яких до пандемії отримання віз не вимагалося. Зокрема, це південний туристичний острів Хайнань, а також круїзні лайнери, що проходять через порт Шанхая.
Також буде відновлено безвізовий в’їзд для іноземців із Гонконгу та Макао до південної провінції Китаю Гуандун, і в першу чергу для тих мандрівників, хто бронює готелі високого класу, популярні серед міжнародних бізнес-мандрівників.
Водночас у туристичній індустрії Китаю не очікують у короткостроковій перспективі масового припливу відвідувачів чи значного підйому економіки. У 2019 році надходження від міжнародного туризму становили лише 0,9% валового внутрішнього продукту країни.
Отримуйте новини в Telegram
Крім того, несприятливе ставлення до КНР серед західних демократій посилилося через занепокоєння з приводу порушення прав людини та агресивної зовнішньої політики Пекіна, а також через підозри стосовно ефективності боротьби з COVID-19. У рамках подальшого послаблення контролю над виїзним туризмом Китай додав ще 40 країн до свого списку, куди дозволені групові тури, довівши загальну кількість таких країн до 60.
Проте у списку все ще відсутні Японія, Південна Корея, Австралія та США. Зв’язки КНР із цими країнами погіршились через глибокі розбіжності у ставленні до російсько-української війни та нарощування китайської військової присутності в Південнокитайському морі.
У 2022 році було здійснено лише 115,7 мільйона транскордонних поїздок до Китаю та з нього, причому близько 4,5 мільйона припало на іноземців, тоді як у 2019 році, до початку пандемії COVID-19, Китай зареєстрував 670 мільйонів поїздок, із яких іноземці становили 97,7 мільйона.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами