Це з’ясували фахівці з Дитячої лікарні Філадельфії та опублікували своє дослідження в журналі JAMA Pediatrics Американської медичної асоціації. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на Громадське.
Під час дослідження вивчили понад 1400 матерів і новонароджених. Медики з’ясували, що захисні антитіла IgG передалися через плаценту дитині в 72 із 83 інфікованих або раніше інфікованих вагітних жінок.
Фахівці також припускають, що вакцинація вагітних жінок може захистити також їхніх ще ненароджених дітей, відтак кажуть, що варто вивчити таку можливість.
«Наші результати демонструють потенціал материнських антитіл, які спеціалізуються на SARS-CoV-2, для забезпечення захисту новонароджених від коронавірусної хвороби», — написала команда дослідників.
Наші новини є у Facebook
Зазначається, що жодне з немовлят від інфікованих матерів не мало коронавірусу. Також у 60% жінок, у яких були антитіла проти COVID-19, не було ніяких симптомів.
Доктор Флор Муньос, молекулярний вірусолог з Медичного коледжу Бейлора, який не брав участі в дослідженні, розповів CNN, що поки не відомо, наскільки ефективно такі антитіла можуть захищати дитину. Він наголосив, що, наприклад, антитіла проти інших вірусів на кшталт грипу чи правцю швидко зникають, якщо передалися від матері до дитини під час вагітності.
Читайте також: COVID-вакцинація в Україні розпочнеться орієнтовно з 15 лютого – Ляшко
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами