Про це інформує Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Даний вид віспи, як і звичайна, відноситься до групи ортопоксвірусів. Це рідкісне зоонозне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин, найбільш ймовірно - від гризунів і приматів. Зустрічається, в основному, у віддалених районах Центральної і Західної Африки, тобто, в регіонах, близьких до тропічних лісів. Вакцини або ліків від мавпячої віспи немає, але лікарі стверджують, що регулярна вакцинація від натуральної віспи знижує ризик зараження віспою мавп.
Три основних симптоми мавпячої віспи - це:
лихоманка;
характерний висип на тілі;
пухирці.
У більшості випадків захворювання проходить в легкій формі і зникає самостійно за кілька тижнів. Іноді спостерігається і важкий перебіг хвороби, де відсоток летальних випадків варіюється від 1 до 15%, найскладніше переносять це захворювання діти.
Мавпяча віспа передається контактним і повітряно-крапельним шляхом, але не так заразна, як той же Covid-19. Для зараження необхідний тісний контакт з хворою людиною.
Для того, щоб уберегти себе і знизити ризик захворювання, дотримуйтеся рекомендацій ВООЗ:
уникати контактів з хворими приматами;
утримуватися від вживання в їжу м'яса диких тварин;
регулярно проводити санітарну обробку рук;
дотримуватися особистої гігієни;
оберігатися під час статевого акту;
тісно не контактувати з незнайомими людьми або мандрівниками.
Найчастіше, вірус знаходять у мандрівників, які відвідували країни з групи ризику, а також у тих, хто вживав в їжу диких тварин або торкався до них. Тим не менш, вчені в Британії зафіксували кілька випадків, коли мавпяча віспа вразила тіло людини, яка не була за кордоном - причина виявилася в іншому.
Як пише The Guardian, перший випадок захворювання віспою був зафіксований 7 травня у Великій Британії - чоловік виїхав зі Сполученого Королівства у Нігерію, а потім повернувся. Через тиждень з'ясувалося, що заражені ще дві людини - вони жили в одному будинку в Лондоні.
Через тиждень, 16 травня, лікарі виявили ще чотирьох хворих - трьох в Лондоні і одного на північному сході Англії. Всі четверо чоловіків — представники сексменшин.
За даними сайту portugal.com, ідентичні випадки поширення віспи є і в Португалії - генеральний директор охорони здоров'я Португалії (DGS) повідомив про це на CNN. Влада країни вже називає цю ситуацію спалахом - хворих офіційно всього п'ятеро, хоча в травні підозри викликали 20 осіб з симптомами вірусу. Заражені були виявлені в Лісабоні і Вале-ду-Тежу, всі інфіковані - чоловіки, які перебувають на обліку в клініках з лікування ЗПСШ.
Отримуйте новини в Telegram
На The Guardian також сказано, що третьою країною, яка визнала наявність заражених мавпячою віспою на території держави, стала Іспанія. Після того, як Великобританія і Португалія оприлюднили вищевказану інформацію, іспанські лікарі виявили 23 людини з такою ж інфекцією. Всі хворі знаходяться в Мадриді, а медики кажуть, що, швидше за все, вірус передавався через поцілунок.
Станом на 20 травня BBC повідомляє, що останні нові випадки були зареєстровані у Франції, Італії, Швеції та Австралії. Під підозру також потрапили США і Канада. Focus online підтримує «естафету», підтверджуючи випадок зараження у Німеччині.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами