9 червня у світі відзначають День друзів. Є чимало досліджень, результати яких доводять, що ми напряму залежимо від друзів: завдяки їм можемо гладшати чи депресувати, багатіти чи ставати щасливими, пише Експрес-онлайн
Невже друзі так сильно впливають на нашу долю?
Факт № 1.
Дружні стосунки, встановлені в дитинстві, допомагають підтримувати здоров'я в подальшому. Такого висновку дійшли науковці з Університету Вірджинії, які провели дослідження, залучивши учнів. За їхнім рівнем життям та станом здоров'я стежили від 13 до 27 років. Щороку учасники дослідження відповідали на питання стосовно свого індексу маси тіла, рівня тривоги та наявності депресії. Рівень здоров'я виявився суттєво кращим у тих осіб, які в підлітковому віці мали близьких друзів і підтримували з ними близькі стосунки в подальшому. А ще в них був нижчий рівень тривоги та менший ризик розвитку депресії.
Факт № 2.
Одним із проявів справжньої дружби є взаємодопомога в складних життєвих ситуаціях. Це основна ознака дружби, доводять американські вчені. Окрім того, складовою дружби є безкорисливість, а ще – однакові захоплення. За таких умов дружба буде тривалою.
Факт № 3.
Співробітники американського Північно-Західного університету довели, що дружні взаємини не лише рятують від самотності, але й позитивно впливають на роботу мозку. У дослідженні задіяли добровольців у віці 80 років та більше. З'ясувалось, що кращі когнітивні здібності були у тих респондентів, які частіше зустрічались із друзями. Відтак, науковці дійшли висновку: дружні стосунки є одним з факторів, що зменшують ризик недоумства.
Факт № 4.
За результатами дослідження американських фахівців, людині потрібно близько 50 годин, аби встановити звичне спілкування, від 80 до 100 годин, щоби подружитися, і щонайменше 200 годин, щоби стати хорошими друзями. Не варто шкодувати часу і зусиль, адже саме від підтримки друзів залежить наш внутрішній світ, рівень розвитку й відчуття щастя.
Факт № 5.
Психолог Тім Кассер довів, що люди, які женуться за кількістю друзів, згодом відчувають себе менш щасливими, ніж ті, кому достатньо одного, але дуже близького.
Факт № 6.
Професор комунікаційних досліджень Джеффрі Холл визначив, що мозок людини здатний одночасно ладнати з 150 друзями.
Факт № 7.
Професор психології Білл Чопик довів, що в зрілому віці хронічні хвороби протікають легше, якщо в людини є друг.
"Людина є соціальною істотою, іншими словами, вона залежна від спілкування, від свого оточення, а найбільшою мірою – від своїх друзів, – говорить Експрес-онлайн Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. – Секрет у тому, що людина відчуває і буквально переймає емоційний стан близької особи. Тому результати численних досліджень доводять, що ми впадаємо в депресію, якщо другові погано, ми ризикуємо погладшати, якщо в друга є зайва вага, чи відчуваємо приплив сил, коли другові добре. У нас на це налаштовані нейрони мозку, навіть у дослідах із тваринами доведено схожий ефект. Тому не лінуйтесь зайвий раз подзвонити другові, аби спитати, чи все в нього гаразд. Можливо, саме вашої підтримки він потребує. І не виключено, що його турбота вас колись врятує".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами