Для демонстрації можливостей сучасної науки співробітник Канадського центру електронної мікроскопії при Університеті Макмастера – Тревіс Касагранде створив мініатюрний пряниковий будиночок, пише 24 канал.
Для його демонстрації ентузіаст задіяв електронний мікроскоп, який використовує електронний промінь і електромагнітні лінзи. Довжина його хвилі приблизно в 100 000 разів менша, ніж у видимого світла, що дозволяє отримати набагато більше збільшення.
"Я думаю, що подібні проєкти викликають наукову цікавість. Я вважаю, що і для дітей, і для дорослих важливо проявляти інтерес до науки. Вивчення того, як це було зроблено, підвищує наукову грамотність, яка дозволяє кожному обирати найкращі рішення", - підкреслив науковець.
Читайте ще: Пряникове містечко у Чернівцях
Будиночок вирізали з силікону і він стоїть на "величезному" сніговику, розмір якого ледь перевищує товщину людської волосини.
Написи на будиночку і прикраси створювалися спрямованими пучками заряджених іонів галію, які діяли як піскоструминний апарат. Пряниковий будиночок став найменшим у світі, побивши рекорд французького попередника в два рази.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами