Про це повідомляє прес-служба Фонду Нобеля, пише МА АСС з посиланням на РБК-Україна.
Зазначимо, що наночастинки та квантові точки використовуються у світлодіодних лампах та телевізійних екранах. Також їх можуть використовувати у хірургічних операціях з видалення ракових тканин.
Вчених нагородили за відкриття та розробку квантових точок, наночастинок настільки дрібних, що їх розмір визначає їхні властивості.
Ці частинки мають унікальні властивості і наразі поширюють своє світло від екранів телевізорів і світлодіодних ламп. Вони каталізують хімічні реакції, і їхнє чітке світло може висвітлити тканину пухлини для хірурга.
Дослідники в основному використовували квантові точки для створення кольорового світла. Вони вважають, що в майбутньому квантові точки можуть сприяти створенню гнучкої електроніки, мініатюрних датчиків, більш тонких сонячних батарей і, можливо, зашифрованого квантового зв’язку.
Читайте також: Назвали перших лауреатів Нобелівської премії: хто вони і за що отримали премію
Хімія була найважливішою складовою у власних роботах Альфреда Нобеля (чиє ім'я пов'язане із заснуванням Нобелівської премії). Розвиток його винаходів, а також технологічні процеси, якими він користувався, ґрунтувалися на знаннях хімії.
Саме тому хімія стала другою областю, про яку Нобель згадав у своєму заповіті.
Перша Нобелівська премія з хімії була присуджена в 1901 році Якобу Вант-Гоффу з Нідерландів «на знак визнання величезної важливості відкриття законів хімічної динаміки і осмотичного тиску в розчинах».
Минулого року лауреатами Нобелівської премії з хімії стали Каролін Бертоцці, Мортен Мелдаль та Баррі Шарплесс. Вони запровадили і використали на практиці так звану «клік-хімію», у якій молекулярні будівельні блоки швидко й ефективно з’єднуються разом.
Що цікаво, один із науковців, а саме Баррі Шарплесс, тоді вдруге став лауреатом престижної премії. Вчений все життя займався органічною хімією. Він вивчав можливість винаходу хімічних реакцій, які могли б проходити у воді, в присутності кисню, швидко і з високим результатом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами