Про це він розповів в етері телеканалу Polsat News, передає Канцелярія прем’єр-міністра Польщі.
За словами Моравецького, він розуміє, що «Україна захищається від жорстокої атаки Росії», але водночас його уряду потрібно захистити власну країну, пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
Отримуйте новини в Telegram
Теперішні відносини з Україною Моравецький назвав такими, що «перебувають у важкому стані», цитує Polsat News.
Польський прем’єр наголосив, що уряд Польщі «категорично незгодний» із останніми заявами найвищих українських посадовців і президента України. Зокрема, заявою президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС удавали солідарність, опосередковано підтримуючи Росію.
«Ми надсилаємо Києву слова застереження, щоб не брали такі ноти, які фактично тут, у Польщі, одразу підхопили так звані російські тролі. Всі провокатори (...) радіють що між нашими країнами посіяно зерно розбрату», — додав Моравецький.
- Єврокомісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня. Натомість Україна зобов’язалася затвердити контроль за експортом чотирьох груп товарів — пшениці, кукурудзи, ріпаку й соняшнику, — щоб запобігти ринковим спотворенням у сусідніх країнах.
- А втім, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.
- Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною. Речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив: якщо країни не скасують односторонні заборони щодо імпорту української агропродукції, Україна у відповідь заборонить імпорт певних категорій товарів із цих двох країн. Так, після 5 місяців марних переговорів Україна готується блокувати імпорт польських овочів.
- У Польщі відповіли, що тоді ще більше розширять свої обмеження й навіть можуть припинити допомогу українським біженцям.
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи «зернову кризу», порівняв Україну з потопальником, який хапається за все і може потягнути за собою на глибину інших.
На Генасамблеї ООН президент Володимир Зеленський заявив, що «йому тривожно бачити, як дехто у Європі, деякі наші друзі у Європі, розігрують солідарність у політичному театрі, роблячи із зерна трилер».
Він додав, що «може здатися, що вони грають власну роль, але насправді вони допомагають підготувати сцену для московського актора».
Після цих слів Міністерство закордонних справ Польщі викликало до себе українського посла Василя Зварича.
Польська сторона стверджує, що теза є неправдивою щодо Польщі і що тиск на Варшаву на форумах чи надсилання скарг до міжнародних трибуналів «не є відповідними методами вирішення суперечок між нашими країнами».
Натомість МЗС України закликало Варшаву відкинути емоції та назвало некоректним порівняння України з людиною, що тоне.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами