Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на «Європейську правду».
Єврокомісія проаналізувала вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і виснувала, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках п'яти держав-членів ЄС, які вимагали заборони.
«У результаті було досягнуто домовленості про те, що дія чинних заходів закінчується», – йдеться в повідомленні Єврокомісії.
Водночас вона додала, що Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи – наприклад систему ліцензування експорту – протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.
До таких заходів, починаючи з 16 вересня, Київ повинен «запровадити ефективні заходи контролю» за експортом чотирьох категорій сільгосппродукції, щодо якої існували обмеження. Ці заходи Україна має подати до Єврокомісії не пізніше 18 вересня.
Стежити за дотриманням цих заходів будуть спільно Україна й Єврокомісія, при цьому остання «утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи, вжиті Україною, є чинними та працюють у повному обсязі».
Попри рішення Єврокомісії, Словаччина, Польща та Угорщина вирішили запровадити односторонні обмеження.
Зокрема, під час зустрічі з виборцями в місті Елк польський прем'єр Матеуш Моравецький сказав:
«Заборона на імпорт (з боку Єврокомісії. – Ред.) знята. Ми продовжимо заборону на імпорт», – заявив Моравецький.
«Ми продовжимо заборону на імпорт українського зерна, незважаючи на відсутність схвалення ЄС», – підкреслив прем'єр Польщі.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Уряд Словаччини в п’ятницю ввечері заявив про запровадження односторонніх обмежень на імпорт окремих категорій сільгосппродукції з України, попри рішення Єврокомісії не продовжувати їх.
Згідно з рішенням, Словаччина до кінця року заборонить імпорт українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику.
Також там пообіцяли інтенсивно співпрацювати з Європейською комісією та країнами-членами ЄС для пошуку загальноєвропейського системного рішення під час дії заборони та, в разі ухвалення такого рішення, зняти заборону.
Угорщина також вирішила ввести власну, односторонню заборону. Про це оголосив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.
За його словами, Угорщина закриває свої кордони для 24 види української продукції.
«Ми будемо захищати інтереси угорських фермерів», – наголосив Надь.
Згідно з постановою уряду, Угорщина заборонить імпорт м'яса великої рогатої худоби, свиней, овець та кіз, а також курячого м'яса, пшениці, жита, ячменю, кукурудзи (та продуктів з них), овочів, цукру та вино.
При цьому заборона не поширюється на вантажі, які залишають територію країни протягом 15 днів, тобто вважаються такими, що в'їхали в Угорщину для транзиту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами