Результати роботи юнак виклав у дослідженні, яке опублікував у The Astronomical Journal.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Українську правду.
Маттео Паз уперше зацікавився астрономією в початковій школі, коли мати привела його на публічні лекції про спостереження за зірками в Каліфорнійському технологічному інституті.
У 2022 році старшокласник повернувся до закладу освіти, аби влітку вивчати астрономію та пов'язану з нею інформатику. Під час курсу Маттео звернувся до старшого наукового співробітника Деві Кірепатріка з проханням стати його наставником у написанні наукової роботи.
Вчений запропонував Маттео взяти невелику ділянку космосу і спробувати знайти там зміні об'єкти. Такими тілами називають явища, які важко зафіксувати. До них належать зірки, що вибухають чи затьмарюють одна одну, а також квазари – активні ядра галактики, які випромінюють багато світла.
Отримуйте новини в Telegram
Однак школяр не хотів вручну переглядати наявні дані, аби знайти нові об'єкти і описати їх. Крім астрономії, Матето цікавився штучним інтелектом, тому вирішив використати його для своєї роботи.
Юнак використав свої поглиблені знання з математики та кодування, аби створити техніку машинного навчання, яка б в ході аналізу великого набору даних змогла знаходити раніше невідомі об'єкти космосу.
Алгоритм був навчений виявляти дрібні відмінності у випромінюванні, завдяки чому він виявив та класифікував 1,5 мільйона потенційних нових об'єктів. Повний каталог цих тіл Маттео та Деві Кірепатрік планують опублікувати у 2025 році.
За його словами, алгоритми також мають перспективи для аналізу діаграм фондового ринку та атмосфери, зокрема забруднення повітря.
За свої досягнення хлопець отримав найвищу нагороду американського наукового конкурсу для старшокласників Regeneron Science Talent Search і виграв 250 тисяч доларів.
Наразі Маттео закінчує школу та має оплачувану роботу в Каліфорнійському технологічному інституті у відділі, який архівує та аналізує дані космічних місій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами