Як пише Reuters, загальні прогнозні ресурси ділянки у Карагандинській області оцінюються у понад 20 млн тонн із заляганням на глибині до 300 метрів. Середній вміст рідкісноземельних металів становить 700 грамів на тонну, повідомляє Медіа агентство АСС з посиланням на Економічну правду.
Наразі Казахстан не фігурує у списку країн Геологічної служби США із запасів рідкісноземельних металів. Якщо інформація підтвердиться, то за розміром запасів Казахстан поступиться лише Китаю та Бразилії.
«Результати кількісного аналізу показали, що проби, відібрані з рудних інтервалів, містять у підвищених концентраціях практично всі рідкісноземельні елементи з переважанням неодиму, церію, лантану та ітрію», – розповів головний геолог ТОВ «Центргеолзйомка» Максим Клочков.
Дивіться нас на YouTube
Як йдеться в повідомленні Міністерство промисловості та будівництва, аналогів такого типу рідкісноземельного оруднення в Казахстані немає, що дозволяє віднести його до нового промислового типу, зазначають у міністерстві.
«Виявлені рідкісноземельні поклади та перспективні площі, за їхнього подальшого підтвердження, можуть у майбутньому вивести Казахстан на передові позиції у світі за запасами рідкісноземельних елементів», - йдеться в повідомленні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами