Чимало українських студентів влітку шукають вражень і заробітку за кордоном. Є й такі, що вирішують попрацювати вдома. З настанням безвізу значно розширилися можливості, однак, плюсів і мінусів в обидвох випадках – безліч.
«Наш день» з’ясовував, на яку роботу можуть сподіватися тернопільські студенти за кордоном і вдома.
Читати ще: Українці у Польщі почали заробляти більше
Що пропонує світ?
За кордон переважно їдуть ті, хто хоче нових вражень, адже це – хороша можливість побачити нові міста та зустріти нових людей. Та й заробіток там кращий: у Європі звичайний студент може заробити до 800 євро, а в США – до 1500 доларів. Переважно це робота в сфері обслуговування – офіціант, бармен, прибиральник. На жаль, знайти роботу за фахом у сусідніх країнах дуже важко, тому доводиться працювати в інших галузях.
Про досвід роботи офіціантом в Польщі розповіла студентка Анна Волянюк. Родом дівчина з Тернопільщини, Аня навчається в львівському коледжі за спеціальністю готельно-ресторанна справа.
– Коли почула про можливість заробітку, зацікавилася. А коли дізналася, що це зарахують як практику, одразу погодилася, – каже Аня.
Дівчина вже три місяці практикується в місті Колобжег.
– Спочатку працювати важко, нічого не встигаєш і боїшся помилитися, та й загалом незвично, все-таки 8 годин на ногах, – розповідає дівчина. – Заробіток становить 500 євро у місяць, не рахуючи чайових.
На питання, чи хоче Аня надалі там працювати, відповідає коротко:
– Гроші це добре, але дім миліший.
Програми обміну
Є безліч програм для роботи за кордоном: Work and Travel, AnyWay, RimTour. Можливість поїхати є, але це потребує зайвих витрат за житло та проживання. Найпопулярнішою серед молоді є Work and Travel, адже ця програма дає змогу не тільки непогано заробити, а й побачити світ. Учасник може вибрати будь-яку країну з переліку дозволених.
Студентка Ліля Янішин скористалася нагодою.
– Програму порадив друг, я зацікавилася, адже давно мріяла відвідати США. Крім цього, це хороша можливість покращити рівень англійської та заробити гроші. Загальна сума витрат приблизно три тисячі доларів, але їх легко відробити, – поділилася дівчина.
Ліля разом з друзями винаймала кімнату в приватному будинку в місті Льюїс.
– Працювала спочатку касиром в супермаркеті, оскільки після роботи був час, підробляла прибиральницею, – каже дівчина. – Пізніше влаштувалася в готель “хаускіпером”, там і залишилася до кінця терміну.
Ліля розповідає, що отримала безцінний досвід роботи та яскраві враження від побаченого і радо скористалася б нагодою ще раз.
Крім цього, є безліч інших програм, які дають можливість поїхати працювати в готелі Греції та ОАЕ, займатися фермерством в Новій Зеландії або агропромисловістю в різних країнах Європи. Головне – визначитися зі своїми бажаннями.
Читати ще: 10 кращих країн для імміграції в 2017 році
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами