Про це свідчать дані на сайті Центральної виборчої комісії, пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
Свого опонента — колишнього генерального прокурора Александра Стояногло — Санду вдалось обійти завдяки голосам діаспори.
Чинна президентка набрала 54% голосів, а Стояногло — 45%. Перемогу їй забезпечили голоси закордонних дільниць. Натомість у самій Молдові більше голосів отримав Стояногло.
Санду не стала чекати кінця підрахунку голосів та зробила заяву, у якій наголосила, що молдовани «запропонували урок демократії, гідний того, щоб його записали в підручники історії».
«Свобода, правда та справедливість перемогли! Молдова зуміла показати свою волю та силу через голосування кожного з нас. Ми довели, що, об’єднавшись, ми можемо перемогти тих, хто хотів поставити нас на коліна», — заявила вона.
За даними ЦВК, явка на вибори сягнула 54%. Це більше, ніж у першому турі. Віддати свій голос прийшли 1,6 млн громадян. Найбільш активними виявились виборці віком 56-65 років. Найменш активно голосувала молодь віком 18-25 років.
А втім, Молдова — це парламентська республіка. Тож важливішими будуть вибори до парламенту, які, імовірно, відбудуться влітку 2025 року.
Отримуйте новини в Telegram
Президент України Володимир Зеленський привітав Маю Санду з перемогою на президентських виборах у Молдові. Про це він написав на своїй сторінці в Х.
Глава держави наголосив, що Україна підтримує європейський вибір народу Молдови й готова працювати разом задля зміцнення нашого партнерства.
«Громадяни Молдови чітко визначилися — обрали шлях до економічного зростання та соціальної стабільності. Лише справжня безпека та мирна, об'єднана Європа можуть гарантувати кожній людині й кожній родині можливість із надією та впевненістю зустріти завтрашній день», — написав Зеленський.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами