Цей документ не оновлювали з 2005 року. Про це повідомляє агентство новин АСС з посиланням на УНН.
При розробці рекомендацій автори вивчили більше 500 наукових публікацій про вплив забруднення повітря на здоров’я людини. Головний висновок — шкода завдається при більш низьких концентраціях забруднюючих речовин, ніж вважалося раніше. За підсумками дослідження ВООЗ запропонувала нові цільові показники якості повітря, скорегувавши майже всі граничні значення за основними забруднювачами.
Читайте також: Очищення повітря: в Ісландії запустили найбільший у світі завод з переробки вуглецю
З усіх видів забруднення в доповіді мова, перш за все, йде про тверді частки: тонкодисперсні (PM₂,₅, діаметр — менше 2,5 мікрометра) і великодисперсні (PM₁₀, діаметр — менше 10 мікрометрів). Для порівняння, діаметр людської волосини — приблизно 50-100 мікрометрів. Це дрібний пил, який утворюється на будівництвах, автомобільних трасах і промислових підприємствах, при спалюванні вугілля. За складом частинки можуть сильно відрізнятися.
У своїх нових рекомендаціях ВООЗ знизила середньорічний безпечний рівень концентрації в повітрі частинок PM₂,₅ у два рази, а частинок PM₁₀ - на чверть. Крім того, у чотири рази знижений допустимий рівень вмісту в повітрі двоокису азоту, яку, зокрема, який викидають в атмосферу дизельні двигуни.
Отримуйте новини в Telegram
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно забруднення повітря призводить до більш ніж семи мільйонів передчасних смертей по всьому світу (це можна порівняти з кількістю смертей від куріння). За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Гебрейесуса, забруднення являє собою загрозу здоров’ю людей у всьому світі, але найбільшою мірою від нього страждає населення країн з низьким і середнім рівнем доходу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами