Через 15-20 днів після поховання Папи Франциска у Ватикані має зібратися Конклав для обрання нового очільника Католицької церкви. До Конклаву входять кардинали-виборці, яким на момент голосування ще не виповнилося 80 років. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
Станом на квітень 2025 року таких єпископів у Католицькій церкві налічується 135, з них 108 призначив Папа Франциск. BBC зазначає, що це збільшує, але не гарантує, що наступний глава Католицької церкви продовжить прогресивну лінію.
Більшість кардиналів (53) із правом голосу є вихідцями з Європи — така тенденція зберігалася протягом століть, хоча представництво кардиналів з Азії (23) та Латинської Америки (21) збільшується.
Конклав очолить декан Колегії кардиналів Джованні Баттіста Ре. Під час голосування єпископи житимуть у Будинку святої Марти — п’ятиповерховому пансіонаті зі 106 апартаментами. Папа Франциск жив у номері 201.
Щодня кардинали ходитимуть до Сикстинської капели, де відбуватиметься Конклав. У цей період їм заборонені будь-які розмови зі сторонніми. До каплиці й пансіонату допускатимуть лише лікарів, сповідників, кухарів і прибиральників.
Кардинали голосуватимуть по черзі в порядку старшинства. На звичайній картці вони писатимуть латиною «Я обираю Верховним Понтифіком» та вказуватимуть ім’я кандидата.
Щоб бути обраним, кандидат повинен набрати дві третини голосів. Якщо після 33 турів голосування переможця не визначать, то відбудеться другий тур між двома кандидатами, які набрали найбільше голосів.
Це може зайняти дні або навіть тижні. У XIII столітті Конклав тривав майже три роки з 1268 до 1271-го. Однак після змін кількох правил такого вже немає і середня тривалість голосування з початку XX століття становить три дні. І Папу Франциска, і його попередника Бенедикта XVI обрали впродовж двох днів.
Наші новини є у Facebook
У задній частині Сикстинської капели встановлено дві печі. Одна з них призначена для спалювання бюлетенів, а іншу використовують для сигналізування про те, у якому напрямку пройшло голосування. Білий дим означає, що нового Папу обрано.
Видання Washington Post пише, що серед потенційних претендентів на папський престол — італійці П’єтро Паролін та Маттео Дзуппі, філіппінець Луїс Антоніо Гокім Тагле та конголезець Фрідолін Амбонго Бесунгу. Також потенційними претендентами називають Жан-Марка Авеліна з Франції, Петера Ерде з Угорщини, Маріо Грека з Мальти та Чарльза Маунга Бо з М’янми.
Паролін — державний секретар Ватикану, якого описують як обережного, розважливого й поміркованого лідера, якого добре знають у колегії кардиналів. Дзуппі очолював миротворчу місію Ватикану щодо російсько-української війни.
Водночас історик із Риму та директор Фонду релігійних наук Івана XXIII у Болоньї Альберто Меллоні попередив, що вгадувати результат цього разу — «програшна гра». А Курт Мартенс, професор канонічного права в Католицькому університеті Америки, зауважив, що зазвичай фаворит Конклаву, який заходить із відчуттям, що стане Папою, виходить як кардинал, тобто програвши вибори.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами