У NASA показали «зоряний букет» у туманності Тарантула – одному з найяскравіших і найбільших ділянок утворення зір у локальному Всесвіті.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Українську правду.
Знімок зробили завдяки поєднанню рентгенівських даних обсерваторії Сандра з оптичною інформацією космічного телескопа Хаббл та радіоданими великого телескопа Атакама, розповіли в NASA.
В агентстві називають фото найглибши" зображенням зореутворення.
Отримуйте новини в Telegram
Туманність Тарантул розташована приблизно за 160 тисяч світлових років від Землі в невеликій сусідній галактиці під назвою Велика Магелланова Хмара. Її вважають однією з найяскравіших та активних місць зореутворення в локальному Всесвіті. Тому науковці часто вивчають цю ділянку космосу, аби дізнатися більше про те, як народжуються зірки.
Однією з причин особливої уваги астрономів до туманності є те, що тип її хімічного складу подібний до того, який був в областей зореутворення у час, коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років.
Регіони зореутворення в Чумацькому Шляху не формуються з такою надзвичайною швидкістю, як у туманності Тарантул, і мають інший хімічний склад.
Це робить ділянку найближчим і найпростішим для огляду в деталях прикладом того, що відбувалося у Всесвіті на піку утворення зір.
Астрономи вважають, що туманність переживає бурхливий період свого життєвого циклу.
Тарантул часто можна побачити неозброєним оком на півдні нічного неба у вигляді великої хмари молочного кольору.
Величезна туманність могла б покривати чверть неба і бути видимою також удень, якби розташовувалася на ближчій відстані до Землі, як, наприклад, туманність Оріона.
Раніше космічний апарат Blue Ghost зробив знімки поверхні південного полюса Місяця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами