Поки більшість країн скаржаться що величезні звалища вже впритул підходять до мегаполісів і тим самим псують екологію і повітря, нідерландські інженери знайшли відмінне застосування непотребу.
Вони будуть будувати з нього дороги. Ви запитаєте як? Все просто. Нідерландська компанія VolkerWessels працює над проектом пластикового дорожнього покриття, яке зробить революцію не тільки в дорожньому будівництві, але і в екології.
Характерно, що основна кількість сировини інженери планують отримувати ніяк не з величезних смітників, а океанів. Необхідне сміття вже почало утворювати у водному середовищі цілі острови.
На відміну від традиційного підходу до дороги як до багатошарового «пирога» з насипних або накочується покриттів, пластикове шосе буде швидше віддаленим аналогом «бетонки»: його будуть дуже швидко збирати на місці з блоків, вироблених в строго контрольованих умовах заводу. При цьому окремі панелі будуть не суцільними, а порожніми, а в порожнинах розмістяться кабелі, трубопроводи, колектори та інші елементи інфраструктури.
Першим майданчиком для експерименту стане нідерландське місто Роттердам, відомий своїми екологічними ініціативами. Учені мають знайти відповіді на багато складних питань, включаючи міцність матеріалу, стійкість до хімічних речовин і ультрафіолету, безпека в дощ, сніг і ожеледиця і так далі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами