Владислав Лакуста - ліцензований автоінструктор, який навчив теорії водіння вже кілька тисяч осіб, а сотні учнів беруть у нього уроки практики. Ми поцікавилися у досвідченого водія, що він думає про ідею пішохідного центру у Чернівцях.
«Ідея класна, але більше з погляду пішоходів. З погляду водіїв - у нас і так в центрі затори, в центрі немає де запаркуватись, тому треба враховувати побажання як і водіїв, так і пішоходів. Я розумію, що місту потрібні пішохідні вулиці, повинні бути пішохідні доріжки, тротуари повинні теж бути, і їх потрібно облаштовувати належним чином, з врахуванням руху осіб з інвалідністю.
Повністю пішохідний центр, як раніше перекривали його на вихідні, запускали ці експерименти - ну у Львові це працює, хоча і там є винятки. Не можу зі 100-відсотковою впевненістю сказати, чи буде таке рішення актуальним для Чернівців. Якщо не буде заторів, то в принципі, на вихідні, це доцільно, бо ж у ці дні і транспорту не так багато. У нас дійсно немає, де з дітьми погуляти, я як тато дійсно розумію, що деколи хочеться вийти без машини», - каже Владислав Лакуста.
Отримуйте новини в Telegram
Також редакція не оминула й запитання щодо впровадження одностороннього руху або ж перекриття у центрі міста, йдеться про вулиці Музичного товариства, Марії Заньковецької. Цікавою є і думка фахівця щодо можливості організації двостороннього руху на вулиці Богдана Хмельницького.
«Щодо вулиці Музичного товариства - розумію, якби на період ремонту Заньковецької, хоча б шматочок відкрили. А далі доробили б вулицю Заньковецької та закрили б назад ту пішохідну зону. Тому що є ті, хто там проживають або працюють. У ту зону дійсно важко добиратися. Я особисто 2 рази їхав і скажу, що був дуже злий (посміхається - ред.).
Щодо організації двостороннього руху на частині Заньковецької, яка йде від Головної до площі Філармонії, можна було б, але за умови заборони паркування, бо в іншому випадку два ряди авто там не помістяться. Загалом, я вважаю, що такі рішення треба приймати системно, а тепер у нас є проблема, яку ми самі створили. І тепер ми самі намагаємося знову ж таки це вирішити. До цієї ситуації треба було не доводити або думати ще перед тим, як ми перекриваємо вулицю на ремонт, як ми організуємо проїзд, тобто деякі рішення треба продумати завчасно, а не вирішувати вже проблеми.
Загалом, щодо пішохідної частини вулиці Музичного товариства, як на мене, для кафе не потрібна аж вся проїзна частина. Можна було залишити одну смугу і цього буде більш ніж достатньо, як от біля відділу поліції.
Медіа агентство АСС є в Instagram
У нас немає де запаркуватися в центрі: це або платні стоянки, або ти просто шукаєш якісь місця. Тому водії змушені просто порушувати. Через те, що немає місця, вони стають не за 10 метрів від перехрестя, не за 10 метрів від пішохідних переходів. Треба організовувати стоянки, організовувати рух більш системно», - наводить свої роздуми Владислав Лакуста.
Інструктор розповів і про локації в Чернівцях де дорожні знаки не відповідають організації руху. За його словами, така ситуація на перехресті вулиць Севастопольської і Вокзальної. Щодо цього питання Владислав Лакуста брав участь у виїзній комісії за участі представників поліції.
«Загалом за останній час я бачу комунікацію, я отримую реакцію на свої запити. Також і соцмережі зробили свою справу. Зараз бачу, як після виходу дописів та відео, все дуже швидко виправляється. Також помітно, коли потроху місцями, ремонтують дороги, адже це досить проблемна тема для Чернівців», - підсумував автоінструктор.
Експеримент МА АСС та автоінструктора Владислава Лакусти
Спільно з фахівцем ми спробували проїхатися вулицею Головною, так, щоб потрапити на нововведення від МіськШЕПу. Йдеться про режим «зеленої хвилі» на кількох світлофорах. Нагадаймо, днями ми повідомляли про технологічні новинки в роботі чернівецьких світлофорів. Чи вдалося нам «зловити зелену хвилю» - далі у відео.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами