-
Ср. 29 Травня 2019
У середу, 29 травня о 18:30 у Літературному целанівському центрі відбудеться літературна зустріч «Reading Balkans».
Учасники: Петар Андоновскі (Македонія), Тадей Голоб (Словенія), Лейла Каламуїч (Боснія і Герцеговина).
Під час заходу вони презентуватимуть свої книжки та говоритимуть про літературу. Мета проекту – пропагувати різні літературні голоси, які поділяють спільний досвід життя та роботи в постконфліктному суспільстві.
“Reading Balkans” – це проект співпраці для популяризації письменників у постконфліктних суспільствах, що має на меті пов'язати різних учасників і створити спільну платформу, яка презентує Південно-Східну Європу як регіон надзвичайної літературної творчості. Через багаторічну діяльність у цій галузі партнери зі Словенії, Сербії та Македонії встановили, що Південно-Східна Європа має чудову літературну традицію, а нове покоління письменників її продовжує. Цікаво, що теми, які вони обирають, часто пов'язані з травмами Балканської кризи 1990-х років. У такий спосіб проект орієнтований на письменників, які у своїх творах попереджають про небезпеки націоналізму і нетерпимості та нагадують про їхні наслідки.
Модератор події – Лілія Шутяк.
Мови заходу – англійська та українська.
Вхід вільний. Після заходу – частування вином.
Тадей Голоб (1967) – один із найунікальніших словенських письменників. Автор біографій Пітера Вільфана (2004), Зорана Предіна (2009) та Горана Драгіча (2015), а також творів для молоді «Золотий зуб» (2011) та «Куди зникла Бріна?» (2013). Написав романи «Свинячі ноги» (нагорода словенською премією Kresnik Award за кращий роман) і «Але ви будете». У 2016 році вийшов його перший детективний роман «Озеро».
Лейла Каламуїч народилася в Сараєво в 1980 році, де живе й досі. Закінчила факультет філософії та соціології. Авторка двох збірок оповідань та соціальної драми «Огрес, або Як я вбила свою сім’ю». Її друга книжка «Називайте мене Естебан» виграла премію Едо Будіша за кращу книгу коротких оповідань і була номінована на премію European Literature Prize в 2015-му. Окрім того, Лейла отримала чимало літературних нагород за короткі оповідання і була учасницею різних резиденцій і стипендій. Її історії перекладені англійською, німецькою, французькою, македонською, словенською, польською, румунською, албанською та литовською мовами. Лейла Каламуїч пише прозу, есе та огляди для різних журналів і на веб-порталів Боснії і Герцеговини та країн колишньої Югославії.
Петар Андоновскі народився у 1987 році в Куманово, Македонія. Вивчав загальну та порівняльну літературу на філологічному факультеті в Скоп'є. Видав книжки: «Ментальний простір» (поезія, 2008), «Очі кольору взуття» (роман, 2013, друге і третє перевидання 2016), «Тіло, в якому треба жити» (роман, 2015, друге і третє перевидання 2016 року). Його перший роман «Очі кольору взуття» був у шорт-лісті премії «Ранковий вісник» у 2013 році. У 2016-му цей же роман потрапив у шорт-ліст премії European Literature Prize. Роман «Тіло, в якому треба жити» отримав премію «Ранковий вісник» у 2015 році.