Запрошений гість: директор Департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Володимир Бешлей.
Ведуча: Людмила Григорчук
Людмила Григорчук: Найактуальніше питання сьогодні для чернівчан. Вдалося вмитися вам сьогодні?
Володмир Бешлей: Так.
Людмила Григорчук: Але не всім чернівчанам вдалося це зробити. Взагалі водоканал - це підприємство, яке з року в рік отримує чи не найбільше критики від городян. Майте рецепт видужання для цього комунального підприємства?
Володмир Бешлей: Ми будемо працювати цілу ніч, щоб зранку чернівчани отримали воду. Великі роботи ведуться на перехресті Небесної Сотні і проспекту Незалежності. Ми міняємо засувки, які дадуть нам можливість у майбутньому при аваріях великих не відключати від води весь мікрорайон, а точково відклювати лише ті ділянки, які потребують цього. Це потрібно було зробити давно. Тут на перехресті ще у серпні валялося гілля, асфальт провалювався і стояв знак водоканалу. Ніхто цьому ради не давав. Ми взялися за це і робимо серйозні роботи з цим колодцем. Там складно, там перехрестя магістральних мереж.
Слухач: в мене є пропозиція, прохання, не фотографуйтесь на вулицях, бо потім вічно на цих вулицях щось стається. То асфальт провалюється, то вода пропадає.
Володмир Бешлей: За два тижні своєї роботи на посаді директора департаменту не знаю, яке я зло кому зробив, але можу сказати, що багато доброго ми зробили останні два місяці. Треба стріми робити, фото робити, бо треба, щоб чернівчани знали, що ми робимо, як проблеми вирішуємо. Бо хочу сказати, що є великий позитив від стрімів. Коли ми включаємося онлайн з об’єкту, то до нас відразу приходять мешканці навколишніх будинків. Питають, що саме їх цікавить, озвучують проблеми, які їх турбують, і ми на місці все вирішуємо. Сучасні технології дозволяють покращити свою роботу. Якщо проблеми приховувати, не показувати, то кому стає краще. От ця проблема з водою тут на перехресті проспекту і Небесної сотні. Ми місяць просили водоканал залагодити проблему, бо ми боялися, що машина може провалитися, але реакція водоканалу була шокуючою, бо вони не поміняли засувки, а просто приховали цю проблему, засипали пісочком. А могла бути катастрофа, хтось міг покалічитися. Добре, що цього не сталося. Ми цю проблему вирішимо. Місто запущене, куди не глянь, за останні 4 роки нічого не робилося в місті, чернівчани це відчувають.
Слухач: мені цікаво, яким чином вам вдалося зацікавити комунальників, що вони роблять зараз свою роботу з горящими очима. Який секрет? І щодо того, коли плануєте закінчити роботи на Соборній площі?
Володмир Бешлей: Соціальні сторінки може показують лише 20-30% того, що робиться, які об’єкти об’їжджаємо. Чернівчани нас бачать. А щодо працівників, то ми вимагаємо, щоб вони змінили підхід до роботи. Який застосовую принцип? Роби як я, роби краще, як я. Хто працює добре, той і працює, хто не може, з тим будемо прощатися. Кадрові рішення вже найближчим часом будуть прийняті. Той темп, який ми взяли, непросто витримати, і молодим, і досвідченим. Я хочу змінити як підхід працівників комунальної сфери до своєї роботи, так і чернівчан до роботи комунальників. Хочеться, щоб чернівчани краще думали про комунальників. Ті умови, в яких працюють працівники житлово-комунальної сфери, не найкращі і зарплата не найвища. Ми будемо мотивувати їх, піднімати зарплатні, а чернівчанам показуватимемо, що комунальники багато роблять.
Людмила Григорчук: Тобто мотивуєте їх обіцянкою, що хто не впорається з роботою, того звільнять.
Володмир Бешлей: І кнутом, і пряником. Хто не виконує свої обов’язки, того звільнятимемо. Також премії і заробітні плати. Останній приклад, як місто прибрали двірники під час святкування Дня міста. Ніде у нас не було проблем. Секретар міської ради, Василь Продан, зібрав всіх двірників і подякував їм за працю. Не треба багато людям, щоб їх змотивувати і активізувати їхню роботу. Просто треба звернути на них увагу, і допомагати їм у покращенні їхніх умов праці.
Володмир Бешлей: А щодо Соборної площі, то в найкоротші терміни хочемо завершити роботи. Мене боліло давно, коли тролейбус чи маршрутка їхала тою дорогою на площі Соборній біля магазину Київстару. Там така гармошка була. Ми запросили потужу компанію зі Львова. Думаю, що до кінця місяця ця робота буде завершена, якщо погода нам дозволить.
Слухач: щодо волонтерів, чи будете запрошувати їх до прибирання кладовищ у місті?
Володмир Бешлей: Ми вже цю роботу проводимо і залучаємо волонтерів. Нещодавно ми з українською академією лідерства прибрали оглядовий майданчик за Резиденцією нашого університету. На цей майданчик приходили учні зустрічати схід сонця. Хочемо відновити цей майданчик. Проводили там суботник. Також приходили до нас волонтери, які хотіли пофарбувати у жовтий колір бардюри на Театральній площі. Ми надали фарби, інвентар, ми раді такій допомозі.
Володмир Бешлей: Щодо водоканалу, то за останні 4 роки про проблеми говорили, їх показували, але не вирішували. Гроші, які виділяла міська рада проїдали, погашували старі борги, а не виділялися на премії, підвищення зарплат працівників, покращення матеріальної основи підприємства, це все не робилося. То в результаті аварійна служба, яка мала б мати 24 працівника, має лише троє. Уявіть собі, як можуть впоратися 3 людини на все місто? Якщо підуть іще ці сварщики, то що ми будемо робити? А чому люди йдуть? Мала заробітні плата, умови праці непривабливі. Ми працюємо над матеріальною базою і запрошуємо людей з навколишніх сіл, щоб цей недостаток фахівців поповнити. Ми будемо проводити і навчання, і інші шляхи шукати. І ще зношеність мереж. От остання аварія, яка у нас була у Шубранці, коли все місто було без води. Ми її ліквідували, але коли почали заповнювати системи водою, то порвало у багатьох місцях мережі, у десятках. Тепер чи не на кожній вулиці тече. От ми вчора до ночі працювали на проспекті, то в третій ночі сталася велика аварія на Героїв Майдану 1, там також працюємо. Зіткнулися ще з проблемою, що водоканал не готовий розвозити воду чернівчанам. Ми звернулися до підприємців, які реалізують воду по місту, щоб вони надали цю воду чернівчанам безкоштовно в ті дні, коли найбільше це потрібно.
Людмила Григорчук: Щодо людського фактору я розумію, але от з заміною мереж. Це ж величезні гроші. Є у місті такі кошти?
Володмир Бешлей: Основна проблема нашого комунального підприємства водоканал – це менеджмент. Керівництво. От проблеми у нас були і з аеропортом, але тепер літаки літають, впорався з проблемою керівник. От проблеми з дорогами були, ми поміняли керівника МіськШепу. Щоб підприємство ефективно працювало. Така сама ситуація з водоканалом. Ця теперішня робота не влаштовує ні мене, ні керівника міста, ні одного чернівчанина. Спочатку будемо приймати кадрові рішення, а вже потім будемо шукати рішення якість інші. Зараз, враховуючи те, що треба готуватися до зими, і місто тече, то треба ліквідувати аварійні ділянки мереж, а після того, як ми їх локалізуємо, ці проблеми, то будемо працювати над стратегією розвитку і залученням фінансів.
Людмила Григорчук: Сьогодні оголосили про початок опалювального сезону з понеділка. Але ще декілька тижнів тому у Чернівцігаз заявляли про те, що опалювальний сезон під загрозою через борги Чернівцітеплокомуенерго. Проблему вдалося залагодити?
Володмир Бешлей: Проблеми є, борги є, я закликаю чернівчан розрахуватися зі своїми боргами, щоб ми могли проблеми закрити з Чернівці газом і з мережами. До опалювального сезону ми готові, котельні готові до запуску. Можемо мати проблеми постійні з внутрішньобудинковими мережами. Ми всі будинки заповнили водою, де виявили явні витоки, ми ліквідовуємо, але основні пориви ще будуть.
Слухач: питання щодо 14-го ЖЕКУ, як повпливати на роботу цього комунального підприємства. Ігнорують прохання людей? Там ніхто нічого не робить.
Володмир Бешлей: Ми вже повпливали на 14 ЖЕК. Там були проблеми з керівником, ми його звільнили, призначили нового. Все нормалізується.
Слухач: Полєтаєва. Тече річка.
Володмир Бешлей: Там треба робити заміну всією труби. Ми знаємо про цю проблему. Керівництво водоканалу отримало завдання, найближчі дні зроблять.
Слухач: Володимир Васильович, чому проектування важливих вулиць в місті (Героїв Майдану) довіряють фірмам без досвіду? Проект жахливий і в ньому нема схеми організації дорожнього руху. А також він не враховує проект кап.ремонту преспекту Незалежності. Ремонт Соборної площі виконує фірма зі Львова "Неосіті" без досвіду роботи. Чому?
Володмир Бешлей: От 1 серпня, коли ми почали цю роботу по ремонту доріг, то станом на 1 серпня у нас було освоєно лише 3% коштів, зроблено лише один тупик Лук’яна Кобилиці. У нас не було жодної проектної документації, яка пройшла експертизу. У нас технагляд міськради два роки вже немає права здійснювати нагляд з ремонтом доріг. Це значить, що два роки ніхто нічого з дорогами не робив. Я був шокований. Тому ми приймали рішення, вже виходячи з цієї ситуації. Ми зв’язалися з франківською фірмою, які зробили нам проект по проспекту. Хоча пан Каспрук презентував проект ремонту проспекту 25 травня і тоді заявляли, що в липні проведуть тендер і зроблять проспект. А 1 серпня, після припинення його повноважень, ми виявили, що жодної документації про проспекту немає. Ми тоді звернулися до проектантів, з яким домовився ще міський голова. Є приємна новина, що відбувся аукціон на ремонт проспекту Незалежності, тому в цьому році ми можемо розпочати ремонт. Все залежить від погоди. А Героїв Майдану в мене викликало обурення, що пак Каспрук у 2016 році говорив, що треба ремонтувати цю вулицю і казав, що депутати не хочуть ремонтувати, а у нього є кошторис і проект. А коли підняли ці документи, до Героїв Майдану ніхто не мав розширяти, просто хотіли лише заасфальтувати. Ті аварійні будинки мали так і залишити. Ми тепер поставили завдання виправити всю цю роботу. Оперативно прийняли рішення, зв’язалися з проектною організацією, оголошений тендер. Ми хочемо у цьому році максимальну кількість доріг зробити. Якби у нас хоч два місяці у запасі було, щоб погода була, то ми б мали і проспект заасфальтований, мали б розширену вулицю Героїв Майдану. Я заявляю відповідально. Я сподіваюся, що в цьому році ми зробимо Героїв Майдану. Ми вже взялися до демонтажу аварійних будинків. Щодо львівської фірми, яка працює на Соборній площі, то ми працюємо з тими підрядниками, які виконують роботи якісно, мають ресурс і можуть швидко працювати. Ми залучили до роботи на дорогах міста фірму з Миколаєва, з Франківська, з Києва, з Львова. Це фірми, за якість виконання робіт яких я не переживаю. За ніч вони заасфальтували вулицю Щербанюка, за ніч заасфальтували Січових Стрільців. Це фірми, які добре себе зарекомендували.
Cлухач: як прокоментуєте роздачу департаментом мільйонів підрядів без конкурсу фірмам родичів, помічників депутатів від Рідного міста.
Володмир Бешлей: Я не знаю про що йде мова, ми працюємо з тими фірмами, які мають ресурси. Згадайте, як було півроку тому, коли Каспурк казав, що почнуть роботи з 1 квітня, то з 1 травня. А нічого не починали робити. У нас відмовок нема.
Слухач: Розкажіть про велику кількість робіт на суму до 1,5 млн гривень (не потребують тендерів). І про те, що часто виконавцями робіт являються наближені "люди". Чи правда це?
Володмир Бешлей: Не відповідає дійсності. Але по-суті, нічого протизаконного немає. Ми визначили найкритичніші точки, як потребують негайного ремонту. Наприклад перехрестя Ярослава Мудрого і Сторожинецької. Оперативно і швидко зробили Кармелюка, Січових Стрільців, ще будемо робити Винниченка. Якщо б у нас був час на тендери, на кошторисну документацію, ми б пішли цим шляхом, але у нас немає часу, а чернівчани заслуговують на якісні дороги. У Чернівцях немає жодної фірми, які якісно працюють з бруківкою,тому ми запросили фірми з інших міст. Зараз ми подивимося, як вони працюватимуть, щоб знати, з ким працювати надалі.
Слухач: Вчора з‘явилася інформація про те, що звільнили з посад начальників 9 та 11 ЖРЕПів. Чи будуть призначені нові керівники, чи, можливо, будуть ліквідовані самі ЖРЕПИ?
Володмир Бешлей: Так, будуть призначені нові керівники. Ці ЖРЕПи виконують функції прибирання території. Думаю, будуть позитивні зімни.
Слухач: Господин Владимир -у многих горожан складывается мнение, что вся Ваша работа-это антураж! Будьте добры опровергнуть либо подтвердить! Спасибо.
Володмир Бешлей: Чернівчанам робити висновки.
Слухач: Коли будуть реставруватись фасади будинків з унікальною архітектурою часів Австро-Угорської імперії, які зараз руйнуються на очах і буквально падають людям на голови?
Володмир Бешлей: Будемо планувати на наступний рік роботи, списки. У нас сьогодні у фінансовому управління була гостра дискусія, бо фінансисти вважають,що будинки у місті треба ремонтувати за умов спів фінансування. Тепер ми вже не можемо щось реставрувати, бо треба час на виготовлення кошторисної документації, але на наступний рік ми будемо планувати і робити.
Слухач: молодці, почали працювати. Які ще дороги плануєте капітально ремонтувати?
Володмир Бешлей: Проспект Незалежності, Героїв Майдану, вулиця Руська. Це саміб дороги міста. Прошу Бога, щоб погода дозволила нам цього року зробити це.
Слухач: коли проспект до Сторожинецької продовжать?
Володмир Бешлей: Проспект, там роботи припинені, там є проблеми з підрядником. Департамент МБК має знову розпочати ці роботи. Бо це важливо.
Слухач: А тротуари будуть робити?
Володмир Бешлей: Ми робимо тротуари, де є можливість. Хочу звернути увагу, що там, де ми зробили дорогу,але не зробили тротуари,то в наступному році ми в першу чергу візьмемося за тротуари.
Слухач: Чи планується ремонт вул.Руської, від Сагайдачного до моста??
Володмир Бешлей: Планується. Ми оголосили тендер і за результатами конкурсу ви визначимо підрядника і почнемо роботу.
Слухач: І чи планується капітальний ремонт вулиць з бруківкою?
Володмир Бешлей: Вже почали ремонт таких вулиць. Наприклад, на площі Соборній, Кароля Мікулі. Не було підрядника, який би якісно працював з бруківкою. Тепер у нас такі підрядники є, сподіваюся , вони покажуть якісну роботу і ми матимемо з ким працювати на таких серйозних вулицях, як вулиця Головна.
Слухач: Коли заздалегідь попереджатимуть про відключення води планове?
Володмир Бешлей: Я намагаюся попереджати відразу, коли дізнаюсь, наприклад в соцмережах, бо я вважаю, що треба оперативно інформувати і про проблему, і про її вирішення. Ми не приховуватимемо проблеми, ми в цьому не зацікавлені.
Слухач: Проспект-Небесної Сотні розрито вже місяць. Погода була гарна. У чому проблема?
Володмир Бешлей: На проспекті була проблема, що там треба було міняти засувки, які ми замовляли, їх потрібно було доставити. На це пішов час. Коли розривали, ми не знали, яка саме проблема там. Той колодязь був повністю у воді.
Слухач: На рахунок безкінечного витоку води яка розмиває ґрунт будинку по вулиці руська 223—А. Рухне цілий дев’ятиповерховий будинок.
Володмир Бешлей: Не знаю про цю проблему, виїду на місце, подивлюся.
Слухач: Чи планується ремонт Селятинської? Ями по 30 сантиметрів.
Володмир Бешлей: Були вчора там за дорученням Василя Продана. Там є незароблена розкопка. ДМБК проводив там мережі. Прийняли рішення, що найближчим часом зробимо одну частину дороги, потім рішенням сесії виділимо додаткові кошти і до кінця року цю проблему маємо вирішити.
Слухач: Які конкретні кроки в найближчих півроку збирається здійснити пан Бешлей для вирішення катастрофічної ситуації з безпритульними собаками в місті?
Володмир Бешлей: Зараз працює комісія, яка створена міською радою, перевіряють господарський стан нашого притулку. Хоча це не притулок, а стерилізаційний центр. За результатами комісії, будемо розробляти програми вирішення проблеми з безпритульними тваринами. Питання з бродячими собаками – катастрофічне, їх багато, треба щось робити.
Слухач: Чи брав коли-небудь хабара?
Володмир Бешлей: Буває, що чернівчани вдячні дякують за роботу і дають банку огірків чи літрову банку сала, от тепер Марія Іванівна принесла, було незручно не взяти. Не хотів образити жінку. Якщо це назвати хабарем, то так, брав. А гроші не брав.
Слухач: А транспортна проблема? Особливо на Гравітоні! Чи планується зміна маршрутів громадського транспорту? Коли буде оголошено конкурс перевізників? Чому не оголошують тендер на розробку транспортної моделі міста?
Володмир Бешлей: Ми працюємо над цим. Транспортну модель потрібно розробляти і працювати над організацією руху Ми працюємо над тими ділянками доріг, які дають нам можливість розвантажити магістральні вулиці. Наприклад Кароля Мікулі, або перехрестя Комарова і Небесної Сотні, хочемо додаткову смугу організувати, щоб машини могли швидше роз’їжджатися. Ми пропонуємо всім чернівчанам поєднуватися до пропозицій, як має виглядати транспортна модель міста.
Людмила Григорчук: Транспорт. У Чернівцях зараз проміжковий тариф. Чи є підстави говорити про чергове підвищення ціни на проїзд незабаром?
Володмир Бешлей: Складне питання, бо скаржилися мені перевізники, що за останній два тижні в опті солярка зросла на 10 гривень. Дійсно,проблема є. Тариф треба переглядати, бо росте долар, вартість основних речей, без яких громадський транспорт не може бути. Будемо повертатися до розрахунків, дивитися.
Людмила Григорчук: Зверталися перевізники усно, чи вже присилали документи?
Володмир Бешлей: Ні, усно, жалілися на складне життя і складне матеріальне становище. Я сказав готувати розрахунки.
Слухач: Вже більше року перейменували вулицю Джамбула, а таблички не поміняли. Немає грошей?
Людмила Григорчук: Це невеликі гроші, але це питання організації роботи. Думаю, ми поправимо це в швидких темпах.
Слухач: Коли будуть освітлені пішохідні переходи на проспекті?
Володмир Бешлей: Ми будемо встановлювати нову опори на вулиці Кобилянської. Ми звертаємо на такі проблеми увагу і будемо їх намагатися вирішувати, у межах фінансових можливостей.
Слухач: Якими соціальніми об'єктами за такий короткий час можете похвалитися, як дуже гарно і якісно зроблені?
Володмир Бешлей: Не дуже можу хвалитися, бо соціальними об’єктами у нас займаються в Департаменті МБК. Вони мають ними хвалитися.
Ремонт доріг. Активно працюють ремонтники, але чи все встигнете і які об’єкти для вас є найважчими?
Володмир Бешлей: Проспект незалежності і Героїв Майдану. Вони найбільші і серйозні такі об’єкти. Не менш важкий об’єкт по роботам – це вулиця Руська. Там важка ситуація з комунікаціями, але ми будемо всі проблеми вирішувати.
Слухач: Де у Чернівцях ще з’явиться такі місця, як Алея Небайдужості?
Володмир Бешлей: Зараз ми працюємо над простором на вулиці Білоруській, хочемо привести до ладу бруківку біля поліклініки дитячої, зробити гарний майданчик. Зараз працюємо над кошторисом по будівництву тротуарів на вулиці Комарова, попри Алею загиблих Героїв в АТО.
Людмила Григорчук: Не пошкодували, що погодилися на таку посаду? Скільки проблем звалилося
Володмир Бешлей: Ні, не пошкодував. Насправді, за час депутатства я про проблеми тільки говорив, а тепер є можливість ці проблеми вирішувати. І чим більше я їх вирішую, тим краще для мене і для чернівчан. Чернівчани можуть порівняти, як було і як стало. Ми готові до критичних зауважень, ми навіть за них вдячні. Бо зауваження критичні дають можливість покращити нашу роботу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter