Недонадходження податків до місцевих та державного бюджетів у запланованих обсягах з причини накопичення новоствореного податкового боргу безпосередньо впливає на формування і стабільність фінансової системи держави та на фінансування програм соціально-економічного розвитку.
Крім того, несплата заборгованих податкових платежів шкодить і бізнесу, адже своїм наслідком матиме нарахування пені та штрафних санкцій, – зазначив начальник Чернівецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Сергій Лєснік.
Як розповів Сергій Миколайович, на 1 жовтня цього року податковий борг платників податків, що зареєстровані у м. Чернівцях, сягає 135,4 млн гривень. Податковий борг виникає з платежу за певний період як різниця між нарахованими самостійно платником податків, донарахованими у ході перевірок та сплаченими сумами податкових зобов’язань. Крім того, може виникати у вигляді штрафних санкцій за несплату сум податків, а також з майнових податків, які нараховуються органом фіскальної служби
За словами Сергія Миколайовича, робота з недопущення та погашення податкового боргу залишається одним із пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби. Підтвердженням ефективності заходів, які вживають чернівецькі податківці, - є 18,7 млн грн, які цього року додатково отримав бюджет від погашення боргів.
Також окремої уваги заслуговують, так звані «тисячники», тобто боржники, які мають податковий борг до 1000 гривень.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні це 1020 гривень. Тобто, платники із незначними сумами боргу, які не отримали податкової вимоги, можуть навіть не знати про наявність боргу і накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків,- зазначив посадовець.
На сьогодні по м. Чернівці з сумою боргу до 1000 гривень налічується 170 боржників - юридичних осіб, що мають у сумі боргів на 52,1 тис гривень. Значно більше боржників серед фізичних осіб – підприємців - 3622. І вони заборгували державі загалом 783,7 тис гривень.
Отож, щоб не накопичувати боргів, та не відчути на собі дієвість заходів, спрямованих на погашення боргу, варто самостійно сплатити визначену суму до бюджету та в подальшому перераховувати передбачені законодавством податкові платежі до бюджету своєчасно, – наголосив Сергій Миколайович.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter