4-5 випадків захворювання на кір щодня реєструють на Буковині. Про це у програмі "Суть речей" на Радіо 10 розповіли заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Марія Поліщук та головний позаштатний імунолог області Аліна Дашкевич.
Людмила Григорчук: Розкажіть про кір. Зараз всі ЗМІ обговорюють і лякають спалахами цієї хвороби. У Чернівецькій області ми також маємо захворювання, про це ми говоримо останніх півроку. Розкажіть, яка зараз ситуація, чи зупинилося розповсюдження вже цієї хвороби.
Марія Поліщук: Так, ми останній рік обговорюємо питання кору. Якщо до вересня місяця це були Одеська, Тернопільська, Івано-Франківська області, то починаючи з вересня місяця приєдналася Чернівецька область. Ми межуємо з Івано-Франківською областю досить великим кодоном і в нас почався спалах кору з Путильського району. Ми розуміємо, що якщо дитина не щеплена, то вона обов’язково хворіє, якщо щеплена, то вона на кір хворіє у більш легкій формі. Станом на 2 січня в Чернівецькій області захворіло 378 людей, з них 303 дитини. Це багато. Спалах у розпалі і, на жаль, немає тенденції зменшення кількості. Якщо ми помісячно проаналізуємо, то ми на початок минулого року мали по один-два випадки на місяць, то у вересні – вже 10-15, у жовтні – 69, у листопада – 176, а у грудні – 203 випадки. Нас турбує, що хворіють і дорослі, і діти. Але дорослі хворі мають багато ускладнень, діти мають рідше ускладнення. Дорослі мають багато пневмоній. У стаціонарі багато лікувалися.
Людмила Григорчук: Але кір є у календарі щеплень. Чому тоді такі спалахи виникають?
Марія Поліщук: Це сталося тому, що тривалий час вакцини не було і у нас великі прошарки нещеплених дітей.
Аліна Дашкевич: Ми говоримо наразі про кір, який справді є у календарі щеплень, планово повинні вакцинувати дітей у рік, і в 6 років. Дорослі не вакцинуються. Вважається, що дві дози захищають її до кінця життя. Чому ми так закликаємо до щеплень? Тому що добре, якщо кір протікає у легкій формі, висипання, нежить, покашлювання, температура, це ще добре, але наразі у нас є стаціонарні хворі, які потрапляють у лікарні. Там кір уже йде з ускладненнями, цього ми боїмося. Якщо є вакцина і можна уберегтися від цього захворювання, то навіщо себе наражати на небезпеку? Ми з вересня працюємо у посиленому режимі. Працюємо з додатковими заходами щодо імунізації проти кору. Наразі у нас був складений план, планова група серед дітей, вікова категорія з 2008 до 2016 року. Такої категорії у нас було 22 тисячі 246 дітей. На сьогодні ми щепили близько 17 тисяч. Ми вважаємо, що це велике досягнення , що так гарно щепилися люди. Люди чують, що є спалахи і самі приходили. Багато років не було вакцини і планово діти не вакцинувалися. Лишився прошарок дітей, які не були щепленні вчасно. Але залишаються у нас ще прогалини. Раз кір не зупиняється, то у нас є над чим працювати.
Людмила Григорчук: Яка різниця між тим, як переносять діти хворобу, які щеплені і які не щеплені?
Аліна Дашкевич: Кожна дитина індивідуальна, по-різному формується імуно-відповідь. Захворюваність може бути, навіть після вакцинації. Найчастіше це тоді, коли вони лише отримали одну дозу вакцини, а не дві. Але це легко проходить. Навіть у домашніх умовах.
Марія Поліщук: Вважається, що щеплення не захищає від хвороби стовідсотково, воно захищає від ускладнень. У Румунії спалах кору стався на рік раніше, ніж в Україні. То мешканці Герцаївського і Глибоцького районів прищепилися ще на початку року. Самі схотіли. І відсоток виконання щеплення планових, яких ми планували, практично коливається до 90% прищеплених людей. А от Хотинський і Сокирянський райони набагато пізніше стартували і пізніше прийшли на дільниці щепитися, бо не відчували небезпеки, думали, що це їх не торкнеться.
Людмила Григорчук: Тож що радите? Піти у поліклініки і дізнатися, чи щеплена ваша дитина?
Аліна Дашкевич: Звичайно. Підняти 63 форму і подивитися, чи щеплені і важливо згадати, чи щеплення дійсно було зроблено. Чи не просто написали. На жаль, у нас і такі випадки бувають. І коли батьки бачать, що пішли спалахи, особливо по садочках, то батьки прибігають у поліклініку і зізнаються, що це лише написано, а щеплення не робили насправді. І ми йдемо назустріч і робимо щеплення.
Марія Поліщук: Це дискредитація вакцини, що вони отримують довідки без щеплення. Ми потім аналізуємо і говоримо, що дитина має два щеплення і захворіла, а коли вже питаємо батьків, то дізнаємося, що то лише написано, що щеплення робилося. Це проблема не лише батьків, але й лікарів. Так робити не можна.
Людмила Григорчук: А якщо зробити більше на одне щеплення?
Марія Поліщук: Ми не рекомендуємо робити третє, але краще зробити ще одне, якщо не пам’ятаєте, чи були ті щеплення зроблені насправді. Зараз, в середньому не менше ніж дві-три дитини в день госпіталізуються в стаціонар. От новий спалах в Путилі був, троє людей, ще один – знову троє людей. А по дорослих, то практично кожен третій день – госпіталізація. Ми в середньому якщо тільки за грудень, то маємо 200 випадків. Якщо поділити на 30, то 4-5 випадків щодня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
https://www.parkerrussia.ru/sets/giftbox/PR80S-MLT63/
https://www.victorinox.market/product/GR171113955
****s://www.lukland.ru/catalog/hatches/metalhatches/cylkey/variant/1439