23 лютого в Україну завезли першу партію вакцин - 117 тисяч доз. Вакцина Oxford/Astrazeneca, виробництва Великої Британії, схвалена ВООЗ для профілактики захворювання COVID-19 для екстреного застосування, пише ІА АСС. У інтерв'ю РБК-Україна інфекціоніст зі Львова Олександр Герасун пояснив, як саме поводить себе вакцина в людському організмі після щеплення, та хто і чому має протипокази до щеплення.
Наші новини є у Facebook
«Astrazeneca належить до групи так званих векторних вакцин. Тобто, вона складається з вектора – іншого вірусу, не небезпечного. З обрізаним геномом, в який імплантують ген і який буде продукувати білок або білки коронавірусу.
Цей метод виробництва вакцин є традиційним і використовується вже більше 30 років, і раніше він дуже добре себе зарекомендував, в тому числі і при виробництві вакцин від гарячки Ебола.
Вірус-вектор проникає в організм, з'єднується з кліткою і там на основі гена SARS-CoV-2 складається білок вірусу. Потім цей білок потрапляє в кров і у відповідь на нього починають вироблятися антитіла. Таким чином формується захист».
Отримуйте новини в Telegram
Тим, хто вже перехворів коронавірусом, вакцинація знадобиться тільки через півроку після хвороби, - підкреслює лікар Олександр Герасун.
«Відомо, що антитіла зберігаються протягом трьох-шести місяців і це повинно було б захищати від повторного зараження.
Щеплення роблять не раніше, ніж через півроку після перенесеного захворювання. Звичайно, якщо людина про це знає і це була маніфестна форма – тобто та, яка клінічно себе проявила».
«Найбільшою віковою групою, в якій проводилися випробування Astrazeneca, стала група від 18 до 55 років. І хоча цих досліджень поки що недостатньо, є ймовірність, що ця вакцина буде використовуватися і для людей старше 55 років. І очевидно саме нею будуть проводити вакцинацію на другому етапі».
«Що стосується протипоказань, то їх два. Категоричне протипоказання – це алергія на компоненти вакцини. І друге – на даний момент не рекомендується введення вакцини дітям до 18 років.Звичайно ж, потрібно, щоб людина на момент вакцинації була клінічно здорова. Це виправдано хоча б тому, що будь-який прояв ГРВІ може виявитися симптомами COVID-19».
Читайте також: На Буковині минулої доби вакцинували від COVID-19 ще пів сотні людей
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами